• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ترامپ توافق حفاظت از حریم شخصی آمریکا و اتحادیه اروپا را به خطر انداخت

13950508000024_PhotoAICTPRESS - دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته دستورالعمل اجرایی جدیدی را صادر کرده که ممکن است توافقنامه ای میان این کشور و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به خطر بیندازد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بر مبنای توافق دو طرف امنیت و حریم شخصی داده های کاربران اینترنت در کشورهای اروپایی در زمانی که این داده ها در اختیار شرکت هایی در آمریکا قرار می گرفت، حفظ می‌شد،اما حالا سرنوشت این توافق در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

این توافق که سپر حریم شخصی آمریکا و اتحادیه اروپایی یا U.S.-EU Privacy Shieldنام گرفته چارچوبی با بازه زمانی شش ماهه است که در زمان ریاست جمهوری اوباما اجرایی شده و بر مبنای آن شرکت های آمریکایی قادر به دریافت اطلاعات شخصی از مجموعه هایی در اتحادیه اروپایی هستند، البته به شرطی که به قوانین مربوط به حریم شخصی که در کشورهای عضو این اتحادیه اجرایی شده وفادار باشند.

بیش از 1500 شرکت آمریکایی مانند اپل، گوگل و مایکروسافت از مزایای این توافقنامه بهره می گیرند، اما ترامپ دستور اجرایی را عملیاتی کرده تا امنیت عمومی را در داخل خاک آمریکا ارتقا دهد و اگرچه بخش عمده آن مربوط به قوانین مهاجرتی است، اما بخش کوچکی از آن نیز قانون سپر حریم شخصی را به خطر می اندازد،زیرا در این بخش از دستورالعمل ترامپ حتی افرادی که شهروند آمریکا نباشند می توانند به منظور حفظ امنیت آمریکا مشمول جمع آوری اطلاعاتی شوند که منجر به شناسایی هویت آنها می شود.

بر این اساس می توان از داده های مربوط به کاربران اروپایی برای شناسایی هویت آنها در صورت لزوم استفاده کرد و اگر دولت آمریکا بخواهد چنین طرحی را اجرایی کند، بعید است طرف اروپایی به مفاد قانون یاد شده پایبند باقی بماند. کارشناسان واکنش طرف اروپایی را در قالب اعمال تحریم های تجاری هم پیش بینی کرده اند.

شماره خبر: 31734
تاریخ: جمعه 8 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط