• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ارتقای خدمات کلود گوگل در رقابت با آمازون و مایکروسافت

13930706000501_PhotoAICTPRESS - گوگل در سال 2012 از خدمات اسپنر خود رونمایی کرد که یک فناوری جدید پایگاه داده با قابلیت همگام سازی سریع به شیوه های مختلف بود. حال این فناوری برای ارتقای خدمات کلود این شرکت به کار گرفته شده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، اسپنر امروزه به عنوان پایگاه داده انواع خدمات گوگل مانند جیمیل، خدمات عکس گوگل و AdWords به کار گرفته می شود.

اما با گذشت زمان گوگل اسپنر را به روز کرده تا بعد از 5 سال از آن برای درآمدزایی بیشتر استفاده کند. این شرکت بر همین اساس سیستمی به نام TrueTime ابداع کرده که به کاربران اطمینان خواهد داد تمامی مراکز داده با صرف زمانی مشخص فرایندهای برنامه ریزی شده را انجام می دهند. بنابراین جریان یافتن داده ها در بازه های زمانی مشخص و با دقت بیشتری صورت می گیرد.

دقت این سیستم در حد یک پیکوثانیه(ده به توان منفی 12) است و لذا همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات در تمامی پایگاه های داده به صورت یکسان انجام می شود و دسترسی به آنها با حداکثر کیفیت و به صورت بهینه امکان پذیر است.

گوگل برای ارائه این خدمات بر روی تمامی پایگاه های داده خود آنتن‌های خاصی را نیز نصب کرده است. لذا ماهواره های مجهز به جی پی اس می توانند بررسی فرایند همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات را به دقت بررسی کنند.

گوگل با ارائه این خدمات بر روی سرویس های کلود خود موسوم به Cloud Spanner قصد دارد با سرویس کلود 10 میلیارد دلاری آمازون رقابت کند.

شماره خبر: 32018
تاریخ: چهارشنبه 27 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط