• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

جزئیات بیشتری از طرح خدمات ابری رایگان گوگل

n00048369-bICTPRESS - طرح رایگان به کاربران امکان می‌دهد پیش از آنکه بخواهند برای سرویس پردازش ابری خود هزینه پرداخت کنند،‌ برای دوره زمانی نامحدود آن را به صورت رایگان مورد آزمایش قرار دهند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت گوگل که اخیراً در خصوص ارائه خدمات ابری به صورت رایگان اطلاع‌رسانی کرده بود، با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد طرح جدید خود برای دسترسی رایگان به پلتفرم پردازش ابری خود (GCP) را راه‌اندازی نموده و ضمناً اطلاعات و جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر کرد.

بر اساس اطلاعاتی که پیرامون این طرح منتشر شده، کاربران می‌‌توانند به صورت رایگان به ۱۵ سرویس مختلف پردازش ابری گوگل از جمله Compute Engine با ظرفیت ۳۰ گیگابایت در ماه، Cloud Storage با ظرفیت ۵ گیگابایت در ماه، Pub/Sub با ظرفیت ۱۰ گیگابایت در ماه، و Cloud Function با ظرفیت دو میلیون فراخوان در ماه دسترسی داشته و نیازهای خود را از طریق این خدمات برآورده نمایند.
بدین ترتیب بخش قابل توجهی از کاربران خواهند توانست پلن مورد نظر خود را در این میان کسب کنند.

شرکت گوگل همچنین از کاربرانی که قصد استفاده رایگان از این سرویس‌ها را دارند درخواست کرده است اطلاعات یک کارت اعتباری با حداقل موجودی ۳۰۰ دلار را برای دوره زمانی یک ساله وارد کنند تا هر زمان بیشتر از محدوده تعیین شده از فضای پردازش ابری استفاده کردند،‌ مابقی هزینه‌ها از کارت اعتباری آنها کسر شود.


به نظر کارشناسان فضای ابری، این اقدام گوگل گام بزرگی در بازار رقابت رو به تشدید در این حوزه محسوب می‌شود که در مقابل رقبایی قوی مانند آمازون و مایکروسافت می‌تواند برگ برنده‌ای مهم تلقی گردد.
 
«سام رامجی» مدیر توسعه محصولات در مرکز خدمات پردازش ابری شرکت گوگل در کنفرانس Google Next که در شهر سانفرانسیسکو برگزار شده بود توضیح داد: «این همان اتفاقی است که از آن می‌توان به عنوان "توسعه باز" یاد کرد. توسعه باز به این معنی است که رابط کاربری نرم‌افزاری، سیستم‌های متن‌باز و فضای پردازش ابری باز گسترش یابد.»

همچنین «اریک بریوِر» مدیر توسعه زیرساخت‌های گوگل در این خصوص گفت: «راه‌اندازی طرح رایگان موسوم به Always Free این امکان را به کاربران می‌دهد پیش از آنکه بخواهند برای سرویس پردازش ابری خود هزینه پرداخت کنند،‌ برای دوره زمانی نامحدود آن را به صورت رایگان مورد آزمایش قرار دهند.»

شماره خبر: 32386
تاریخ: دوشنبه 23 اسفند 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط