• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گوگل به زودی یک سرویس ابری الاستیک‌سرچ راه‌اندازی می‌کند

n00048547-bICTPRESS - گوگل به تازگی، اعلام کرد که یک قرارداد همکاری با استارتاپ الاستیک، امضا کرده است و قصد دارد که به کمک این شرکت در نیمه دوم سال 2017، یک سرویس ابری الاستیک‌سرچ راه‌اندازی کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که قراردادی با استارت‌آپ الاستیک امضاء کرده است و قصد دارد که به کمک این کسب و کار نوپا، نسخه‌ای کاملاً مدیریت‌شده از نرم‌افزار متن باز الاستیک‌سرچ و کیبانا ارائه دهد.


نرم‌افزارهای مذکور، توسط شرکت الاستیک به فروش می‌رسد و هم از طرف همین شرکت پشتیبانی و مدیریت می‌شود.

 هسته الاستیک‌سرچ یک موتور جست‌وجو برای داده‌ها اعم از ساخت‌یافته و ساخت‌نیافته است؛ حال آنکه کیبانا، یک داشبورد جست‌وجوی سازگار ارائه می‌دهد.
خدمات گوگل، علاوه بر اینکه موارد موجود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد، شامل قابلیت‌هایی است که تنها با اشتراک رده بالا در این کسب و کار نوپا، در دسترس قرار می‌گیرد.

این قابلیت‌ها، شامل مواردی مانند تحلیل نمودار و پشتیبانی تجاری می‌باشد. الاستیک طی پستی در یک وبلاگ، اعلام کرد که این سرویس، در نیمه دوم سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.به عبارت دیگر، گوگل دو سال بعد از آمازون اقدام به ارائه این سرویس کرد، در حالی که بین شرکت ‌های آمازون و الاستیک، هیچ قرارداد رسمی منعقد نشده بود.
کاربران می‌توانند از خدمات الاستیک که به کمک سرویس ابری عمومی مایکروسافت Azur در مارکت‌پلیس یا سرچ ارائه شده است، استفاده کنند.

نان بودن، رئیس شرکای فناوری جهانی در گوگل کلود، طی پستی اذعان داشت که نیویورک تایمز، شاپیفای و ورایزون، با الاستیک و گوگل همکاری دارند.
این پست، دو هفته بعد از اعلام گوگل مبنی بر ارائه نسخه‌ای از نرم افزار پاک کننده داده " Trifacta" منتشر شد.

گوگل علاوه بر توسعه خدمات خود، قصد دارد که به عنوان بهترین ارائه‌دهنده فضای ابری برای کارهای فعلی و جدید شرکت‌ها شناخته شود و به همین خاطر، در حال توسعه جغرافیایی و نو کردن زیرساخت‌های اساسی خود می‌باشد. برای مثال، دیروز گوگل اعلام کرد که در توسعه یک کابل زیردریایی در اقیانوس هند، که سرعت انتقال داده در منطقه را برای کاربران ابری افزایش می‌دهد، همکاری خواهد کرد.

شماره خبر: 32599
تاریخ: دوشنبه 21 فروردین 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط