• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شبکه تونل‌های پرسرعت تسلا به لس‌آنجلس می‌رسد

13960330000969_PhotoAICTPRESS - الون ماسک مدیرعامل شرکت تسلا موتورز می‌گوید شهردار لس آنجلس با ایده او در مورد ایجاد شبکه‌ای از تونل‌ها برای انتقال سریع مسافران موافقت کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ماسک تایید کرده که گفت‌و گوهای امیدبخشی با اریک گارستی شهردار لس آنجلس داشته تا شبکه ای از تونل های زیرزمینی در این شهر ایجاد شود.

شبکه یاد شده برای نقل و انتقال سریع خودروها، دوچرخه ها و موتورسیکلت ها و حتی عابران پیاده کاربرد خواهد داشت و البته ایجاد آن مستلزم بهره گیری از فناوری پیچیده ای است.

الون ماسک به منظور اجرای همین ایده در ماه آوریل گذشته شرکتی به نام Boring Company تاسیس کرد. وی امیدوار است در نهایت 30 لایه تونل زیرزمینی ایجاد کند که نقل و انتقال خودروها در آنها بر روی یک اسکیت برقی مشابه با هایپرلوپ صورت می گیرد.

Boring Company برای تولید این تونل ها دستگاه هایی خاص هم تولید کرده که از قدرت و سرعت لازم برای ایجاد این تونل ها برخوردار است.

مقامات محلی لس آنجلس در اندیشه راه اندازی یک خط قطار سریع السیر بین فرودگاه و راه آهن سرتاسری این کشور هم هستند و ایجاد شبکه تونل به منظور پشتیبانی از این خطوط ریلی صورت می گیرد.

 

منيع: فارس

شماره خبر: 33605
تاریخ: سه شنبه 30 خرداد 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط