• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اخباری جدید درباره آینده لینوکس مینت

n00049654-bICTPRESS- به‌تازگی خالق لینوکس مینت به‌صورت رسمی برنامه‌های خود برای آینده و نسخه‌های بعدی این توزیع از لینوکس را اعلام کرده است و قصد دارد تا با افزودن قابلیت‌های موجود برای توزیع فعلی، فضا را برای آماده‌سازی نسخه بعدی لینوکس مینت آماده کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، به‌تازگی خالق سیستم‌عامل لینوکس "مینت" به‌صورت رسمی، برنامه‌های خود را برای آینده و نسخه‌های بعدی این توزیع از لینوکس اعلام کرده است. مطابق این گفته‌ها، وی قصد دارد تا با افزودن قابلیت‌های موجود برای توزیع فعلی، فضا را برای آماده‌سازی نسخه بعدی لینوکس مینت آماده کند.
بدین‌ترتیب، برخلاف سال‌های دور که سیستم‌عامل‌های متن‌باز، به ویژه لینوکس، یک پلتفرم غیررسمی و غیرمفید تلقی می‌شد، اما به نظر کارشناسان نرم‌افزاری، این سیستم‌عامل اکنون با شتاب قابل توجهی در حال گسترش، به‌روز شدن و در عین حال افزایس شمار کاربران است.

  خالق لینوکس مینت، که شخصی به نام "کلمنت له فبور" است، به تازگی اقدام به تهیه و انتشار منظم خبرنامه ماهانه خود کرده است، و در این ضمن، اعلام نموده که پروژه‌های جدید این نسخه از توزیع محبوب لینوکس در راه هستند.

گفتنی است که مینت یکی از توزیع‌های خاص سیستم‌عامل لینوکس است که کاربران و مشتریان خود را در سراسر جهان دارد.
در حال حاضر، لینوکس مینت نسخه ۱۸.۲ با نام Sonya توانسته است تا چهار مدل مختلف را در اختیار داشته باشد که شامل نسخه دارچین ۳.۴ و MATE ۱.۱۸ و Xfce 4.12 و نیز KDE Plasma 5.8 هستند.

 

 


بدین ترتیب، هر چند به نظر می‌رسد که در زمان بسیار مناسبی برای عرضه نسخه بعدی این توزیع قرار داریم، لیکن در این خبرنامه به جزئیات دقیق زمانی اشاره نشده و تنها به امکانات جدیدی که به نسخه‌های فعلی افزوده خواهد شد، پرداخته است.

مطابق تصریح این خبرنامه در خصوص قابلیت‌های جدید، پروژه توسعه یافته برای منابع نرم‌افزاری داخلی مانند تولکیت KDE Plasma و همچنین پشتیبانی از HiDPI و ساختار HybridSleep از جمله ویژگی های هستند که به این نسخه از توزیع لینوکس افزوده شده‌اند.

کلمنت له فبور در این خبرنامه همچنین این‌گونه نوشته است: «در نسخه جدید، گزینه‌هایی برای لاگین شدن خودکار اضافه شده‌ و همچنین قابلیت مخفی کردن لیست‌های کاربران و واردسازی دستی نام‌ها (که می‌تواند برای کاربران LDAP بسیار مفید باشد) به توزیع ما افزوده شده است.»

 

منبع:  رایورز

شماره خبر: 34260
تاریخ: شنبه 14 مرداد 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط