• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

حمله هکرهای اندونزی به دهها سایت کشور مالزی

13950427000318_PhotoAICTPRESS- هکرهای کشور اندونزی روز گذشته مسئولیت حمله به بیش از ۳۰ سایت اینترنتی متعلق به کشور مالزی را پذیرفتند، علت این حمله اشتباه در نصب پرچم کشور اندونزی عنوان شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ماجرا از آنجا آغاز شد که پرچم کشور اندونزی بر روی جلد مجله ای که به مناسبت یادبود بازی های آسیایی جنوب شرق آسیا منتشر شده بود به صورت سروته به چاپ رسیده بود.

توزیع این مجله مالزیایی در اندونزی باعث عصبانیت و ناراحتی گسترده مردم شد و اخبار مربوط به آن در شبکه های اجتماعی نیز دست به دست شد.

پرچم کشور اندونزی دارای یک نوار قرمز در بالا و یک نوار سفید در پایین است، اما در مجله یادشده جای این دو رنگ عوض شده بود و باعث شده بود پرچم اندونزی شبیه به پرچم کشور لهستان به نظر برسد.

وزارت خارجه مالزی و دست اندرکاران بازی های مذکور به علت این اشتباه عذرخواهی کردند. اما مردم اندونزی با استفاده از هشتگ شرم برتو باد ای مالزی یا #ShameOnYouMalaysia در توییتر به این کشور حمله کرده و هشتگ یاد شده را به یکی از موضوعات برتر مبدل کردند.

سپس گروهی از هکرهای اندونزیایی موسوم به ExtremeCrew تعداد 33 سایت مالزیایی را هک کرده و با نمایش پرچم سروته چاپ شده عبارت پرچم ملی من بازیچه نیست را در سایت های هک شده به نمایش گذاشتند. مقامات مالزیایی می گویند در حال تحقیق در مورد این حمله هکری هستند، در عین حال اندونزی تابعیت اندونزیایی این هکرها را تایید نکرده است.

شماره خبر: 34479
تاریخ: سه شنبه 31 مرداد 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط