• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مایکروسافت و رفع باگ با یک باگ دیگر

n00050015-bICTPRESS- به‌تازگی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که یکی از مشکلات موجود در سیستم‌عامل ویندوز 7 را در یک بسته ویژه رفع نموده و این به‌روزرسانی در اختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار گرفته است، اما نکته عجیب این است که این بسته نیز همچنان باگ‌هایی را در خود جای داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سیستم‌عامل ویندوز به عنوان فراگیرترین سیستم‌عامل -به ویژه در رایانه‌های رومیزی- به همان میزان گسترش نیز همواره آماج حملات مهاجمانی است که از وجود رخنه‌های موجود در این سیستم‌عامل بهره‌برداری می‌کنند. به همین دلیل است که غول نرم‌افزاری جهان، به صورت مداوم در حال رصد کردن این آسیب‌پذیری‌ها و ارائه بسته‌های مخصوص امنیتی می‌باشد.

به‌تازگی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که یکی از مشکلات موجود در سیستم‌عامل ویندوز 7 را در یک بسته ویژه رفع نموده و این به‌روزرسانی در اختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار گرفته است، اما نکته عجیب این است که این بسته نیز همچنان باگ‌هایی را در خود جای داده است.

چندی پیش بود که مایکروسافت یک بسته به‌روزرسانی را برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز عرضه کرد.
این بسته به‌روزرسانی -که با کد KB 4034664 شناخته می‌شد- با وجود برنامه‌ریزی برای رفع ایرادات، خود موجب ایجاد یک مشکل عجیب‌ و غریب در این سیستم‌عامل شده بود، به صورتی که کاربران این نسخه از ویندوز پس از نصب این به‌روزرسانی، دیگر قادر نبودند تا از نمایشگر دوم برای پخش همزمان تصاویر خروجی خود استفاده کنند.

گفتنی است موضوع، جنجال فراوانی برای شرکت مزبور ایجاد کرد، چرا که انتظار نمی‌رفت با سابقه طولانی وجود باگه‌ها و نیز آسیب‌پذیری‌ها، مایکروسافت در ارائه راه حل خود،‌دچار سهل‌انگاری شده و کاربرانش را در معرض خطر جدیذ قرار دهد.

همین حساسیت‌ها و حواشی باعث شد که مایکروسافت به‌سرعت تصمیم بگیرد که در این‌‌باره اقدام کرده و یک ساختار رفع ایراد را به کاربران خود ارائه نماید. بنا به اعلام مایکروسافت، با ارائه راهکار تاره، می‌توان این مشکل را به‌صورت دستی رفع کرد.
 
با این‌ حال کاربرانی که این روش را بر روی سیستم خود اعمال کرده‌اند معتقدند که این وصله همچنان باگ‌های خاصی را بر روی این سیستم‌عامل برجای می‌گذارد.
 
بدین ترتیب انتظار می‌رود که در طول دو هفته اخیر برای سومین بار شاهد ارائه وصله برای رفع باگ‌های ناشی از به‌روزرسانی KB 4034664 باشیم.

 

منبع: رايورز

شماره خبر: 34645
تاریخ: چهارشنبه 15 شهریور 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط