• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بازدهی شاخص کل فرابورس از ابتدای سال به بیش از 16 درصد رسید

بازدهی شاخص کل فرابورس از ابتدای سال به بیش از 16 درصد رسیدICTPRESSمعاملات فرابورس ایران در نخستین روز از آذرماه با ادامه سبزپوشی شاخص کل و دادوستد حدود 289 میلیون ورقه به ارزش بیش از 2 هزار و 708 میلیارد ریال پایان یافت.

به گزارش شبکه خبری  ICTPRESS به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، روز جاری آیفکس با بیش از 4 پله صعود رکوردشکنی‌های اخیر خود را تداوم بخشید و در ارتفاع 1017 واحدی قرار گرفت.

با صعود امروز، بازدهی آیفکس از ابتدای سال به بیش از 16 درصد رسید.

دو نماد از گروه شیمیایی به نام‌های «زاگرس» و «مارون» و دو نماد از گروه فلزات اساسی به نام‌های «ارفع» و «ذوب» بیشترین تاثیر مثبت بر شد آیفکس را رقم زدند.

این در حالی است که نمادهای «میدکو»، «شپاس» و «شراز» با افت قیمتی خود و تاثیر منفی بر این نماگر از رشد بیشتر آن جلوگیری کردند.

سهامداران امروز همچنین شاهد جابه جایی نزدیک به 141 میلیون سهم به ارزش 445 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس بودند. به ترتیب دو نماد «ذوب» و «ارفع» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار در اختیار گرفتند.

سهامداران بازار پایه نیز اقدام به دادوستد بیش از 116 میلیون سهم به ارزش 167 میلیارد ريال در مجموع سه تابلو این بازار کردند.

در سوی دیگر بازار سرمایه‌گذاران 2 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 995 میلیارد ريال ریال را در بازار اوراق با درآمد ثابت مبادله کردند که همچون روز گذشته «سخاب4» در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی ایستاد.

بازگشایی نماد معاملاتي شركت صنايع فولاد آليا‌ژي يزد پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام و تقسيم سود نقدي هر سهم و توقف نماد معاملاتي شرکت کي بي سي به منظور برگزاري مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام در روز يكشنبه مورخ 05/09/1396 از دیگر رخدادهای امروز در جریان معاملات بازار فرابورس است.

در نهایت تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز امروز میزبان معامله 58 هزار ورقه تسه به ارزش 44 میلیارد ریال قرار گرفت که نماد تسه مهرماه 96 با مبادله بیش از 19 هزار ورقه به ارزش 15 میلیارد ريال بالاترین رقم حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

 

شماره خبر: 35662
تاریخ: چهارشنبه 1 آذر 1396  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط