• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد: تشکیل کارگروه ویژه مجلس برای نظارت بر توسعه دولت الکترونیک

برای-درک-پیشرفت-ارتباطات-لحظه-ای-دیتای-گوشی-خود-را-خاموش-کنید-منتظر-افتتاح-پروژه-ای-نمی-مانیم-و-به-محض-تکمیل-وارد-مدار-می-کنیمICTPRESS - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از تشکیل ارگروه ویژه ای توسط مجلس برای نظارت بر پیشرفت دولت الکترونیک خبر داد و گفت: اکنون خدمات الکترونیک روستایی به ۶۰ درصد رسیده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمد جواد آذری جهرمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به الزام برنامه ششم توسعه برای گسترش دولت الکترونیک، گفت: برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده تا پایان برنامه زیرساخت های خدمات الکترونیک ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تامین شود که این رقم تا آغاز به کار دولت دوازدهم ۳۵ درصد بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه اکنون خدمات الکترونیک روستایی به ۶۰ درصد رسیده است، افزود: در حال حاضر باید منابع و اعتبارات لازم در حوزه ارتباطات تامین شود تا بتوان اهداف قانون گذار را محقق کرد.
عضو کابینه دولت دوازدهم، با اشاره به اینکه کارگروه ویژه ای توسط مجلس برای نظارت بر پیشرفت و توسعه دولت الکترونیک تشکیل شده است، تصریح کرد: امروز یک ضرورت مهم برای مبارزه با فساد، شفاف سازی، اصلاح فرآیندها و صرفه جویی در هزینه های اجرایی دولت است که با دولت الکترونیک بخش زیادی از آن محقق می شود.
خبرگزاری خانه ملت؛ مطابق با بند ح ماده ۶۸ دولت مکلف شده که تا پایان برنامه ششم نسبت به استقرار و بهره برداری سامانه های مالیات الکترونیکی و معاملات دولت الکترونیکی اقدام کند.
شایان ذکر است؛ براین اساس وزارت ارتباطات موظف شده که بر اجرای این سامانه ها نظارت و پیگیری مستمر داشته باشد و گزارش های آن را به صورت ۶ ماهه به شورای عالی فضای مجازی کشور و کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کند. بنابراین شورای عالی فضای مجازی باید چارچوب و شاخص های نظارتی برای ارائه این گزارش ها را تهیه کند.

شماره خبر: 39299
تاریخ: شنبه 17 آذر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط