• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر کل منطقه پستی جنوب غرب تهران: کارگروه های بازار، کیفیت و مطالبات به دقت در حال پیگیری امور هستند

581a3829-5bac-4055-b83c-2ba885a339c6_20181219_141912ICTPRESS -منطقه جنوب غرب تهران موفق به کسب رتبه برتر تحقق درآمد در کشور و کارت امتیازی متوازن در استان تهران شده است. این امر به صورت اتفاقی نبوده بلکه ماحصل تلاش جمعی همه همکاران و برنامه محوری و تبیین برنامه استراتژیک شرکت از عوامل موثر در جهت عملی شدن اهداف صورت گرفته، بوده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بر همین اساس گفت گویی داشتیم با هادی مدیرکل منطقه پستی جنوب غرب تهران تا دلایل و عوامل این موفقیت را جویا شویم.

 منطقه پستی جنوب غرب تهران در ارزیابی عملکرد هفت ماهه سال 97، در کدام شاخص ها موفق به کسب رتبه برتر شده است؟

با توجه به این که رکن فعالیت های پستی شامل شاخص های کارت امتیازی متوازن می باشد بر این اساس این منطقه با کسب رتبه برتر در استان تهران توانست در کلیه شاخص ها از جمله شاخص های تحقق درآمد، قبول تا توزیع، مدیریت هزینه، ضریب اثر بخشی، درآمدهای قراردادی و روابط عمومی چراغ سبز و در شاخص انطباق کیفی با 93/6 درصد چراغ زرد را به خود اختصاص دهد.

وضعیت رشد درآمد و ترافیک منطقه جنوب غرب  امسال نسبت به سال گذشته چگونه بوده است؟

درآمد منطقه جنوب غرب تهران امسال نسبت به هفت ماهه سال گذشته بیش از 19/7 درصد رشد داشته است. همچنین منطقه موفق شده 100/3 درصد از درآمد پیش بینی شده را محقق سازد.  در بحث ترافیک نیز امسال منطقه در حال سپری کردن وضعیت مناسبی است به طوری که رقم ترافیک مرسولات صادر شده از منطقه جنوب غرب تهران از 13میلیون و 300 هزار مرسوله گذشته است.

کیفیت یکی از شاخص های مهم و مورد توجه مسئولان ارشد شبکه می باشد منطقه چه برنامه هایی را در این خصوص دنبال می کند؟

ما سه گام اساسی را در خصوص کیفیت مد نظر قرار داده ایم.

در گام اول که بحث زیر ساختی و مهمترین گام می باشد توسعه کیفیت یا پیاده سازی فرهنگ کیفیت در توسعه محصول از امنیت ویژه ای برخوردار بوده و فرهنگ کیفیت همواره به عنوان بزرگترین و توسعه همه جانبه مطرح بوده و فرهنگ توسعه محور، همواره سازمان را به سوی دستیابی به آرمان بزرگ که همان توسعه همه جانبه می باشد راهبری می نماید و با آموزش، همیشه تلاش نموده ایم این فرهنگ را در تمامی سطوح واحد ها جاری نماییم.

گام دوم، ارزیابی مستمر واحدهای تولید کننده محصول یا همان واحدهای اجرایی مرتبط با دفاتر قبول دولتی و غیره.....می باشد.

در گام سوم هم با توجه به شاخص ها و اندازه گیری مستمر تلاش نموده ایم، قسمتی از مطالبات همکاران را با مد نظر قراردادن شاخص های کیفیت پرداخت نمائیم.

دلایل و عوامل سرآمد بودن منطقه را چه عواملی می دانید؟

خوشبختانه بعد از روند رو به رشد منطقه در سال های متوالی و کسب رتبه برتر تحقق درآمد در کشور و کسب رتبه برتر کارت امتیازی متوازن در استان تهران، در ارزیابی هفت ماهه اول سال جاری توانستیم به لطف خداوند و کمک همکاران رتبه نخست را در کشور و استان تهران کسب نماییم که این موفقیت حاصل سعی و کوشش پرسنل توانمند، پرتلاش و دلسوز منطقه بوده است.

ما با برنامه محوری و انجام کار تیمی و گروهی در محیطی صمیمی و تفویض اختیار به روسا و واحدها و همچنین تشکیل کمیته و تیم های بازاریابی در تمام واحدها بویژه نواحی نامه رسانی را در دستور کار خود قرار دهیم.

اعمال سیاست تشویق و تنبیه پرسنل و اعلام برترین ها در هر ماه، ایجاد نواحی و اعمال مدیریت متمرکز در آنها، از عوامل مهم موفقیت منطقه بوده همچنین توجه ویژه به بازار های لجستیک و امانات پستی و قبول مرسولات اینترنتی، تشکیل تیم های ممیزی مرسولات و کنترل روزانه گزارشات مدیریتی، انجام بازدید و حسابرسی های دوره ای و جلوگیری از ریزش درآمدها، تشکیل کارگروه وصول مطالبات و ارزیابی ماهیانه پرسنل و واحدها، پیش فروش خدمات پستی (وصول هزینه قبل از ارائه خدمت) در قراردادهای پلمپ دفاتر تجاری و روزنامه کثیرالاانتشار و....، از جمله اقداماتی بوده که باعث موفقیت و رشد رتبه برتر منطقه در استان تهران شده است.

برنامه های توسعه بخش منطقه برای سه ماهه باقیمانده امسال و سال های پیش روی چیست؟

با تشکیل کارگروه های بازار، کیفیت و مطالبات تمامی نیرو و امکانات منطقه را در سه بعد کیفیت، مطالبات و هزینه بسیج نموده ایم .

در مورد بازار جلسه گسترده ای با بانک ها، ثبت اسناد و املاک داشته ایم و امیدواریم در سه ماهه آینده منتج به نتیجه گردیده و در بحث مطالبات بتوانیم درصد قابل توجه ای از مطالبات را وصول نمائیم.

منطقه در دوران مدیریت جنابعالی روند رو به رشدی را دنبال می کند، چه توصیه ای برای سایر مدیران بویژه مدیران جوان دارید؟

یکی از مهمترین بحث های شرکت پست نیروی انسانی می باشد، سازمان ها ی جدید به نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه توجه می کنند.

نیروی انسانی منابع باارزشی برای سازمان می باشد که مدیران هم باید توجه خاصی به بحث نیروی انسانی داشته باشند. تفکر جمعی و کار تیمی را در واحدهای ذیربط در دستور کار خود قرار داده و به جای تفکر فردی تفکر جمعی را در سطح مدیریتی خود حاکم سازند.

شماره خبر: 39536
تاریخ: چهارشنبه 28 آذر 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط