• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید صنعتی گرافن با مساحت سطحی بسیار بالا

filereaderICTPRESS -شرکت نانوتک‌انرژی اعلام کرد که گرافن‌هایی با مساحت سطحی 2500 مترمربع در هر گرم تولید کرده است. این مقدار نزدیک به حد نهایی محاسبه‌شده برای گرافن است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت نانوتک‌انرژی (Nanotech Energy) یکی از تولیدکنندگان گرافن، اکسیدگرافن و باتری‌های گرافنی است. این شرکت اعلام کرد که به دستاوردی تازه در حوزه گرافن رسیده و گرافنی با کیفیت بسیار بالا تولید کرده که مساحت سطحی قابل توجهی دارد به‌طوری که این مقدار مساحت سطحی نزدیک به بالاترین حد پیش‌بینی‌شده برای گرافن است.

اولین پتنت در حوزه گرافن توسط این شرکت در سال 2002 به ثبت رسیده است که اختراع آن توسط ریچارد کانر از دانشگاه کالیفرنیا و بنیان‌گذار این شرکت انجام شده‌است.

این شرکت اعلام کرد که موفق به تولید گرافنی شده که مساحت سطحی آن 2500 مترمربع در هر گرم است که تقریباً نزدیک به محدوده نهایی نظری این ماده است. نسخه دیگری از گرافن با مساحت سطحی 2000 تا 2200 متر مربع در هر گرم توسط این شرکت تولید شده که با جذب متیلن آبی این مقدار اندازه‌گیری شده‌است.

گرافن ماده‌ای تک‌لایه بوده که مساحت سطحی آن از نقطه نظر تئوری 2600 متر مربع در هر گرم است. این مساحت سطحی تعیین می‌کند که چه مقدار الکترون می‌تواند ذخیره شود و چه میزان انرژی را می‌توان در باتری‌ها و ابرخازن‌ها ذخیره کرد. بدون مساحت سطحی، گرافن رفتاری شبیه به گرافیت خواهد داشت.

جک کاواناگ مدیرعامل شرکت نانوتک می‌گوید: « نانوتک‌انرژی فناوری جدیدی ارائه کرده که می‌توان با آن به حد نهایی دانسیته انرژی و دانسیته توان رسید.»

ماهر الکدی می‌گوید: « این موضوع کاملاً پذیرفته شده‌است که خواص گرافن به تعداد لایه‌های آن بستگی دارد. مساحت سطحی بالای گرافن می‌تواند صنعت گرافن را دچار تحول کند. ما سوپر باتری، ابرخازن و جوهرهای رسانایی تولید کرده‌ایم که عملکرد قابل توجهی دارند.»

کانر می‌گوید: « بعد از آزمون‌های مختلف، نتایج نشان داد گرافن‌هایی که در بازار فروخته می‌شود، گرافیت‌های لایه نازک هستند، این یافته ما گام مهمی به سوی تولید گرافن واقعی با مساحت سطحی بالای 2500 متر مربع در هر گرم است.»

شماره خبر: 40235
تاریخ: یکشنبه 7 بهمن 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط