• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مشاوره حقوقی رایگان برای اعضای سازمان نصر تهران

Arm-NSR-TehranICTPRESS -تیم مشاوره حقوقی سازمان نصر تهران متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، مشاوران حقوقی و کارشناسان رسمی دادگستری در راستای حمایت از اعضای خود، خدمات رایگان مشاوره حقوقی در حوزه مسائل حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه می‌دهد.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، با توجه به گسترش روز افزون فناوری‌های نوین در جوامع انسانی، بالاخص ظهور و بروز دنیای مجازی، ضرورت انجام تخصصی امور بیش از پیش نمایان شده است. ظهور پدیده‌هایی همچون پول الکترونیکی، فروشگاه‌های اینترنتی، مبادلات مالی آنلاین، خرید و فروش اینترنتی سهام، ارتباطات گسترده بین‌بانکی و میلیاردها تراکنش مالی که روزانه در سراسر جهان رخ می‌دهد، همگی نویدبخش دنیایی جدید است که زندگی در این دنیای جدید، نیازمند کسب دانش و آگاهی‌های تخصصی مربوط به این مقوله است. از سوی دیگر، وجود این فضای جدید موجب بروز تهدیدات جدیدی نیز شده است، بطوری که روزانه هزاران وب‌سایت مالی و تجاری هک می‌شود و حساب‌های کاربران بسیاری مورد تعرض قرار می‌گیرد. همچنین همه زیرساخت‌های دولتی و خصوصی در معرض تهدیدات شبکه‌ای قرار دارند. در کنار همه این موارد، بسیاری از نهادها و سازمان‌ها بواسطه فقدان اطلاعات کافی در حوزه حقوق فناوری اطلاعات، بسیاری از ملاحظات حقوقی خاص این حوزه را نادیده می‌گیرند و نسبت به حقوق و تکالیف خود آگاهی کامل ندارند. حال آنکه گاه یک چالش حقوقی می‌تواند کل یک سیستم یا سازمان را با تعهدات سنگین مالی و حقوقی و حتی کیفری مواجه سازد. بنابراین باتوجه به چالش‌های حقوقی متعدد این فضای جدید و اهمیت ویژه تراکنش‌های مالی آنلاین و قراردادهای فناوری اطلاعات، انجام یکسری اقدامات پیشگیرانه (همچون استفاده از مشاوره‌های تخصصی) جهت مقابله با تهدیدات این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.
از این رو "سازمان نظام صنفی رایانه‌ای" با توجه به ماهیت فعالیت‌های خود که مبتنی بر خدمت‌رسانی تخصصی به نهادهای عضو و پیشگیری از تضییع حقوق اعضا و جامعه فناوری اطلاعات کشور است، کوشیده تا با ارائه یک بسته خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نیازهای اعضای سازمان را در زمینه های ذیل تا حد امکان رفع کند
• قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی
• آموزش قواعد حقوقی لازم الاجرا برای کسب و کارهای اینترنتی و ابعاد حقوقی تجارت الکترونیک، حقوق مصرف‌کننده در فروشگاه‌های اینترنتی، حریم خصوصی کاربران، قواعد حقوقی تبلیغات در بستر فضای مجازی، صیانت از حقوق مادی و معنوی نرم‌افزارهای رایانه‌ای، حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای، مالکیت فکری (کپی رایت و حق مولف) در فضای مجازی، مالکیت سورس کد نرم افزارها، فرایند بهره‌مندی از حمایت‌های قانونی پیش‌بینی شده در حقوق ایران (نحوه اخذ تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک و اخذ گواهی ثبت نرم افزارهای رایانه ای در وزارت ارشاد) و نیز قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت‌های نرم‌افزاری
• نحوه انعقاد قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات (اعم از خرید و فروش و اجاره تجهیزات، قرارداد برنامه نویسی، طراحی و توسعه محصول، پشتیبانی و نگهداری سرویس‌ها و تجهیزات، قرارداد ارائه خدمات، مشاوره و آموزش، و ....)
• جرایم سایبری (هک و نفوذ به سامانه‌ها و دسترسی غیرمجاز، ایجاد اخلال و تخریب در داده‌ها و سامانه‌ها، سرقت اطلاعات، نقض محرمانگی و یکپارچگی داده‌ها، کلاهبرداری اینترنتی)
• قوانین و مقررات سرویس‌های هاستینگ و تامین‌کنندگان خدمات اینترنتی، مقررات فیلترینگ،
• چالش های حقوقی کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها)
• برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی در حوزه های مورد نیاز اعضای سازمان
• حقوق تجارت الکترونیکی و مقررات فروشگاه های اینترنتی
• حقوق تبلیغات و قواعد حقوقی دیجیتال مارکتینگ
بواسطه تفاهم‏نامه فیمابین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان، تیم حقوقی سازمان (متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، مشاوران حقوقی و کارشناسان رسمی دادگستری) به عنوان بازوی حمایتی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در حمایت از اعضای خود، آمادگی دارد تا نسبت به ارائه خدمات حقوقی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و بطور مشخص در زمینه‌های فوق الذکر اقدام کند. از این رو تیم حقوقی سازمان بصورت حضوری در روزهای یکشنبه هر هفته پذیرای اعضای محترم صنف خواهد بود. همچنین تسهیلات ویژه دیگری در زمینه‌های وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری اعضای سازمان، و نیز تنظیم قراردادهای تخصصی فناوری اطلاعات پیش‌بینی شده است که متقاضیان برای بهره‌مندی از این خدمات حقوقی، می‌توانند با دبیرخانه سازمان نصر تهران تماس بگیرند.

شماره خبر: 40520
تاریخ: جمعه 26 بهمن 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط