• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

صعود آیفکس تا ارتفاع 2028 واحدی

20160402175344619ICTPRESS - نخستین شنبه اسفندماهی فرابورس ایران با افزایش حجم و ارزش کل معاملات خاتمه یافت و همزمان آیفکس نیز نزدیک به 2 درصد افزایش یافت تا بار دیگر این نماگر بر فراز کانال 2 هزار واحدی قرار گیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در پایان معاملات امروز شنبه تعداد یک میلیارد و 100 میلیون ورقه به ارزش بیش از 9 هزار و 81 میلیارد ریال در فرابورس دادوستد شد که در مقایسه با آخرین روز کاری در هفته قبل از افزایش 24 درصدی حجم و 150 درصدی ارزش معاملات حکایت داشت.

همزمان با رونق معاملات در بازارهای فرابورس شاخص کل این بازار نیز رشد 38 واحدی معادل 2 درصد را تجربه کرد که عمده بار مثبت بر آن از جانب نمادهای پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی به ترتیب «زاگرس»، «کگهر»، «ذوب»، «میدکو»، «شاوان»، «ارفع» و «شراز» تا سطح حداکثر 8 واحد رقم خورد. بدین ترتیب آیفکس با صعود امروز در ارتفاع 2028 واحدی ایستاد.

در بازار سهام فرابورس نماد ذوب‌آهن بالاترین حجم و ارزش معاملات را با تغییر مالکیت بیش از 272 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 414 میلیارد ریال تجربه کرد؛ این نماد همچنین پربیننده‌ترین نماد معاملاتی شناخته شد.

در بازار سهام امروز بسیاری از نمادها به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شدند که نمادهای «شمواد»، «کشرق»، «شپلی»، «کپرور»، «خدیزل»، «افرا» و «چکاپا» در این گروه قرار داشتند. همچنین در جریان معاملات امروز نمادهای «زدشت»، «شسم» و «گپارس» بازگشایی شدند.

امروز بیش از نیمی از ارزش کل معاملات فرابورس ایران به دادوستدهای انجام‌شده در بازار ابزارهای نوین مالی اختصاص داشت به طوری که با جابه جایی 23 میلیون ورقه، ارزش معاملات این بازار به رقم 5 هزار و 883 میلیارد ریال رسید که 64 درصد از ارزش کل معاملات امروز فرابورس بود.

در این میان سرمایه‌گذاران در اوراق «ااجاد1» با خرید و فروش 592 هزار ورقه به ارزش 565 میلیارد ریال، بالاترین حجم و ارزش معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت را به نام این نماد ثبت کردند.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت این اوراق در اغلب نمادها با افت قیمتی روبه‌رو و در بازه قیمتی 220 هزار تا 626 هزار ریال دادوستد شدند.

شماره خبر: 40661
تاریخ: شنبه 4 اسفند 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط