• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رونمایی از تمبر یادبود پنجاه و هفتمین سالروز تاسیس هما

e75a5792-6a15-48f9-bf80-1cbbc8e69164_20190224_174358ICTPRESS -در حاشیه برگزاری آیین پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران"هما" از تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در این مراسم که روز یکشنبه پنجم اسفند ماه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست و فرزانه شرفبافی رییس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران، بهرامی مدیر کل دفتر امور پست بین الملل و جمعی از مدیران و کارکنان هما حضور داشتند.

تمبر مذکور از سوی مدیران عامل دو شرکت ممهور به مهر شرکت ملی پست شد و حاضرین بر حاشیه آن مطالبی را به یادگار نگاشتند.

نعمتی در جریان این مراسم به تشریح آخرین دستاوردها و اقدامات شبکه پستی کشور در زمینه ارائه سرویس ها و خدمات متنوع پرداخت.

وی با تاکید بر تقویت همکاری های دوجانبه پست و هما خاطر نشان کرد: شرکت ملی پست تلاش دارد با بکارگیری تمامی ظرفیت های خود گامی موثر در حمایت از اقتصاد کشور برداشته و سهم خود را توسعه پروژه های ملی نظیر جی نف ایفا نماید.

گفتنی است در سال ۱۳۲۱ دو بازرگان ایرانی به نام های غلام ابتهاج و رضا افشار نخستین شرکت هواپیمایی ایرانی را با نام ایرانیان ایرویز تاسیس کردند. این ایرلاین در ابتدا تنها در مسیر تهران-مشهد فعالیت می کرد اما پس از مدتی شبکه پروازی اش را گسترش داد. در سال  ۱۳۳۳ نیز یک شرکت هواپیمایی به نام پرشین ایرسرویس در تهران تاسیس شد. سرانجام در ۵ اسفند ۱۳۴۰ دو شرکت ایرانیان ایرویز و پرشین ایرسرویس با یکدیگر ادغام شدند و شرکت هواپیمایی ایران ایر(IranAir)  یا شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) را به وجود آوردند.

شماره خبر: 40675
تاریخ: یکشنبه 5 اسفند 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط