• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آذری جهرمی:زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند

لازم-نیست-برای-حفظ-قوام-خانواده-تحمل-در-برابر-کتک-خوردن-به-زنان-آموزش-دهیم-زنان-می-توانند-نقش-موثری-در-اقتصاد-دیجیتال-داشته-باشند-رشد-چهار-درصدی-مدیران-زن-وزارت-ارتباطات-در-دولت-دوازدهمICTPRESS -همزمان با هفته گرامی داشت مقام زن و ولادت دخت نبی اکرم (ص) مراسمی با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانوان شاغل در وزارت متبوع برگزارشد.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در این مراسم وزیر ارتباطات گفت: قوام و انسجام خانواده ارزشمند است اما حفظ جان هم مهم است، در صدا و سیما یک فرد را می آورند که 27 بار کتک خورده و باز هم زندگی می کند. لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن زنان را آموزش بدهیم، بلکه باید حمایت های لازم را به همراه آموزش کافی انجام دهیم تا زنان جامعه رشد کنند.
آذری جهرمی وزیر ارتباطات امروز یکشنبه در مراسم گرامی داشت مقام زن با تبریک ولادت حضرت زهرا(ص) گفت: در مجموعه وزارت ارتباطات 17 درصد شاغیلن خانم ها هستند و سهم بانوان در جمع مدیران تا سال 96 و در طول دولت یازدهم به 9 درصد رسیده بود که در حال حاضر با چهار درصد رشد آمار زنان در رده مدیران پایه، میانی و ارشد به 13 درصد رسیده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و رفع تبعیض جنسیستی در وزارت ارتباطات دارد.
وی با تاکید بر اینکه گزارش ها نشان می دهد رضایت از عملکرد  بانوان مدیر بسیار بالا است، افزود: توجه به نقش بانوان و به کارگیری آنان در جایگاه های مدیریتی و سپردن مسئولیت های اجتماعی به آنان از برنامه مورد تاکید رییس جمهوری بوده است.
آذری جهرمی با بیان اینکه وزارت ارتباطات مبحث اقتصاد دیجیتال را به عنوان آینده جهان مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال وابسته به خلاقیت است و خلاقیت جنسیت نمی شناسد و خانم ها می توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند.   
بالاترین مقام اجرایی حوزه ارتباطات کشور ادامه داد: نیمی از جمعیت فعال کشور بانوان هستند و ما در حوزه کسب و کار های دیجیتال خانم های موفق و کارآفرین زیادی داریم.
وی با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات در کشور دغدغه خانم ها برای کسب و کار را تا حد زیادی برطرف کرده است، اظهار کرد: با توسعه ارتباطات
ما شاهد رشد کسب و کارهای زنان در روستاها از جمله «کلپورگان» سیستان و بلوچستان بوده ایم و تلاش امور بانوان برای برگزاری دوره های توانمند سازی زنان با استفاده از ظرفیت های ICT توانسته سهم زیادی برای ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و کسب در آمد برای آنان داشته باشد.


شماره خبر: 40679
تاریخ: یکشنبه 5 اسفند 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط