• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

راه‌اندازی خط تولید نمایشگرهای حاوی نانوسیم نقره در سال 2019

filereaderICTPRESS -یک شرکت تولیدکننده پنل‌های لمسی قصد دارد تا در سه ماهه چهارم سال 2019 خط تولید نمایشگرهای حاوی نانوسیم نقره را راه‌اندازی کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  شرکت تایوانی تی‌پی‌کی (TPK) تولیدکننده پنل‌های نمایشگر، تولید انبوه پنل‌های لمسی حاوی نانوسیم نقره را از سه ماهه چهارم سال 2019 آغاز خواهد کرد. تولید این پنل‌ها برای پاسخ به نیاز رو به افزایش بازار نمایشگرهای انعطاف‌پذیر OLED است.

انتظار می‌رود که در سال 2019 سرمایه‌گذاری این شرکت از 6.08 میلیون دلار در سال 2018 به رقم 4 میلیون دلار در سال 2019 کاهش یابد که به اعتقاد السی سیح مدیرعامل شرکت تی‌پی‌کی، نیمی از این بودجه صرف راه‌اندازی خط تولیدی ‌می‌شود که مربوط به تولید محصولات مبتنی بر نانونقره است. ظرفیت اولیه این خط تولید 20 هزار متر مربع است.

از آنجایی که عملکرد نمایشگرهای انعطاف‌پذیر نسبت به صفحات نمایش لمسی اکسید قلع ایندیم بهتر بوده و ارزان‌تر نیز است، انتظار می‌رود که این نوع نمایشگرها به‌عنوان فناوری غالب بازار شناخته شود.

سیح می‌گوید تی‌پی‌کی برای سال 2019 مأموریت ویژه‌ای برای راه‌اندازی خط تولید نانونقره دارد.

فناوری نانونقره می‌تواند برای ساخت پنل‌های متوسط و کوچک به کار رود، پنل‌هایی که انعطاف‌پذیر بوده و به دلیل مقاومت کم الکتریکی می‌توان آنها را در ابعاد بزرگ نیز ساخت. تی‌پی‌کی قصد دارد تا فناوری نانونقره را پیش از آنکه برای پنل‌های OLED به کار ببرد، در ابعاد بزرگ نیز تولید کند که این کار در فاز دوم برنامه‌های این شرکت قرار دارد. در مجموع قرار است که در فاز سوم، این فناوری جایگزین پنل‌های اکسید قلع ایندیم شود.

سیح می‌گوید: «رهیافت پنل نانونقره می‌تواند درآمدزایی قابل توجهی برای شرکت تی‌پی‌کی در اوایل سال 2020 داشته باشد و این فناوری سودآوری بیشتری نسبت به فناوری‌های دیگر دارد.»

شماره خبر: 40746
تاریخ: چهارشنبه 8 اسفند 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط