• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

عضو هیئت مدیره: رعایت حقوق شهروندان سرلوحه پست است

b3e9a746-af4d-4d69-b8b8-b099bb83b271_20190304_121454ICTPRESS -عضو هیئت مدیره و رئیس کمیته حقوق شهروندی شرکت ملی پست: تلاش حداکثری برای جلب رضایت شهروندان از خدمات پستی، اولویت اصلی برنامه های شرکت ملی پست است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، علیرضا زرگوش عضو هیئت مدیره با اشاره به این که در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید، کمیته ای متشکل از مسئولان و مدیران ارشد سازمانی به منظور اجرای مفاد منشور حقوق شهروندی تشکیل شده گفت: این کمیته با تشکیل جلسات منظم و مستمر روند اجرای مفاد منشور حقوق شهروندی قابل اجرا در سطح شرکت ملی پست را بررسی و نظارت می کند.

وی در ادامه گفت: به همین منظور نیز شاخص های قابل اجرا درسطح کشور تعریف و تدوین شده و منشور اخلاقی حقوق شهروندی نیز در این شرکت تهیه شده است.

زرگوش با تأکید بر این که پست به لحاظ ماهیت خدماتی ارتباط گسترده ای با مشتریان دارد، گفت: با توجه به ارتباطات مستقیم و وسیع پست با مردم و مشتریان کلان، دوره های آموزشی مرتبط با این موضوع به میزان بیش از 34 هزار نفر ساعت در سطح شبکه پستی به مرحله اجرا در آمده است.

این عضو هیئت مدیره در خصوص اقدامات این شرکت در زمینه نشر آگاهی در حوزه حقوق شهروندی گفت: در همین ارتباط پست، تکالیف خود در راستای منشور حقوق شهروندی براساس جدول ابلاغی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را تهیه و به تمامی واحدهای ستادی و اجرائی ابلاغ کرده است.

علیرضا زرگوش همچنین شفاف سازی مناقصات برگزار شده در سطح شبکه پستی در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات، درج اطلاعات مرتبط با انواع سرویس های پستی، تعرفه  سرویس ها، سرعت سیر مرسولات در سرویس های مختلف، ممنوعات پستی، نشانی و شماره تلفن تماس واحدهای پستی و سایر اطلاعات مورد نیاز برای بهره برداری عموم در پرتال شرکت و ساب پرتال های ستادی و استانی را از دیگر اقدامات پست در رعایت و ارتقای حقوق شهروندی برشمرد.

وی یکی دیگر از اقدامات مهم شرکت ملی پست در راستای حقوق شهروندی را پرداخت سریع و فوری غرامت پستی به مشتریان با تدوین نرم افزار پرداخت غرامت ظرف 48 ساعت، به منظور جلب رضایت مشتریان و راه اندازی و سازماندهی اتصال سامانه پاسخگوئی به سامانه غرامات پستی (پرداخت آنلاین غرامت) برشمرد و بر توسعه روش های ارتباطی در حوزه شکایات جهت سهولت دسترسی مشتریان و شهروندان و تدوین راهکار جهت کاهش میانگین مدت زمان پاسخگوئی به شکایات تأکید کرد.

رئیس کمیته حقوق شهروندی شرکت ملی پست در ادامه اظهار داشت: راه اندازی و گسترش میز خدمت الکترونیک در کلیه واحدهای پستی و توسعه استقرار میز خدمت فیزیکی از دیگر برنامه هایی است که پست در راستای ارتقای حقوق شهروندان به مرحله اجرا درآورده است.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست نظارت و بازرسی دوره ای از عملکرد کارکنان و نحوه رفتار با مشتریان را از دیگر مصادیق رعایت حقوق شهروندی در سطح این شرکت دانست و گفت: بازرسان دفتر مدیریت عملکرد و حراست پست به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و کاهش تخلفات اداری نظارت همه جانبه و مستمری بر عملکرد کارکنان دارند.

زرگوش استفاده از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی شرکت در جهت ایجاد حس مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت روحیه خودکنترلی را از دیگر مواردی دانست که این شرکت برنامه جامعی در این راستا در دست تدوین  دارد.

شماره خبر: 40833
تاریخ: دوشنبه 13 اسفند 1397  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط