• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر ارتباطات با مدیر بخش فضایی سازمان ملل دیدار کرد

وزیر-ارتباطات-با-مدیر-بخش-فضایی-سازمان-ملل-دیدار-کرد-برنامه-ریزی-برای-توسعه-همکاری-های-بیشتر-فضایی-در-ایرانICTPRESS - وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات در دیدار با مدیر بخش فضایی سازمان ملل از توافق برای برگزاری دو کارگاه در ایران خبر داد و گفت: برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب ها و خشکسالی ها و یا حفاظت از جنگل ها در ایران تصمیم گرفتیم راهکارهای مشترکی پیدا کنیم تا تصاویر ماهواره ای در اختیار دانشمندان ما در ایران قرار بگیرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات امروز (جمعه) صبح در وین و در حاشیه دیدار با خانم «دیپیپو‌» مدیرکل دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل با اشاره به همکاری نزدیک با سازمان فضایی سازمان ملل گفت: از دفتر بحران سازمان ملل تشکر می کنم برای تهیه تصاویر از مناطق سیلزده و یک همکاری بی نظیر  بین المللی خیلی خوبی صورت گرفت چراکه تصاویر مناطق سیلزده را با کیفیت خوب تهیه و در اختیار ما در ایران قرار دادند.

وی افزود: برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب ها و خشکسالی ها و یا حفاظت از جنگل ها در ایران تصمیم گرفتیم راهکارهای مشترکی پیدا کنیم تا این تصاویر در اختیار دانشمندان ما قرار گیرد. 
آذری جهرمی با بیان اینکه زمانی برای برگزاری کارگاه منطقه ای و بین المللی با حضور کشورهای منطقه که درگیر مسایل زیست محیطی هستند، مشخص کردیم، اظهار کرد: این کارگاه با حضور دفتر سازمان ملل در ایران و دستگاه های مختلف از ایران و‌ از کشورهایی که درگیر مسایل زیست محیطی هستند، برگزار می شود. همچنین برای دریافت مشورت از کشورهای دیگر جهت تصویب قانون فضا کارگاهی در ایران برگزار خواهد شد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه دفتر فضایی سازمان ملل همواره از دستاوردهای فضایی و‌صلح آمیز ایران حمایت داشته است، تصریح کرد: در مورد برنامه های فضایی سال آینده و ماهواره هایی که در فضا قرار خواهیم داد مروری داشتیم و همکاری های مان را برای توسعه دستاوردهای صلح آمیز فضایی ادامه می دهیم که امیدوارم ضمن بهبود شرایط زیست محیطی، منافع کشورمان و منقطه ای را بهمراه داشته باشد.
گفتنی است آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این دیدار از نمایشگاه اقلام و دستاوردهای ماهواره‌ای بازدید کرد.

شماره خبر: 41349
تاریخ: جمعه 23 فروردین 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط