• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افزایش حجم و ارزش معاملات فرابورس ایران

20160402175344619ICTPRESS - در معاملات آخرین روز کاری فرابورس در هفته جاری یک میلیارد و 747 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 7 هزار و 796 میلیارد ریال میان سهامداران و معامله‌گران دست به دست شد که در مقایسه با روز گذشته، افزایش حجم و ارزش مبادلات را نشان می‌داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  سهامداران روز جاری به ترتیب در بازارهای اول و دوم فرابورس 119 و 381 میلیون سهم را دادوستد کردند که ارزش آن‌ها 384 و یک‌هزار و 442 میلیارد ریال بود. در بازار پایه نیز تغییر مالکیت 671 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 331 میلیارد ریال توسط سهامداران رقم خورد.

معاملات چهارشنبه همچنین با توقف و بازگشایی برخی از نمادها در بازار سهام فرابورس دنبال شد. بر این اساس در حالی که سه نماد «گکوثر»، «سجام» و «پخش» تا پیش از پایان معاملات بازگشایی شدند، اما در سمت مقابل نمادهای «وثنو»، «حپارسا»، «غوینا»، «کرمان»، «وثخوز»، «سمایه»، «ثجوان» و «تابا» به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت مصادیق گروه (ب) متوقف شدند.

در همین حال نگاهی به تابلو بیشترین نوسان قیمت در بازار فرابورس نیز نشان می‌دهد در حالی که «ثپردیس» و «کرمان» با بیشترین رشد قیمت روبه‌رو شدند نمادهای «زقیام» و «بزاگرس» بالاترین افت قیمتی را تا سطح حداکثر 5 درصد تجربه کردند. سه نماد پربازدید امروز نیز به ترتیب «ذوب»، «بزاگرس» و «سمگا» بودند.

از سوی دیگر نگاهی به نوسانات شاخص کل فرابورس ایران حاکی از افت 37 واحدی این نماگر در پایان بازار امروز است. بدین ترتیب آیفکس با قرارگیری در سطح 2420 واحدی به تعطیلات پایان هفته رفت. سه نماد «مارون»، «ذوب» و «دماوند» بیش از سایر نمادها در افت امروز این نماگر دخیل بودند.

در نهایت بازار ابزارهای نوین مالی نیز روز جاری مبادله 29 میلیون ورقه به ارزش 4093 میلیارد ریال را تجربه کرد.  

 

شماره خبر: 41430
تاریخ: چهارشنبه 28 فروردین 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط