• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم و ارزش دادوستدهای کل فرابورس

borsICTPRESS -معاملات چهارمین روز کاری هفته منتهی به سی‌ام فروردین‌ماه در فرابورس ایران با دادوستد یک میلیارد و 230 میلیون ورقه بهادار به پایان رسید که معامله‌گران، این حجم از مبادلات را در بیش از 169 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند و ارزش بالغ بر شش هزار میلیارد ریالی را به ثبت رساندند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، امروز سه‌شنبه 27 فروردین‌ماه در پی دادوستد 752 میلیون سهم به ارزش افزون بر دو هزار و 568 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم، بیش از 60 درصد از حجم و 40 درصد از ارزش دادوستدهای کل بازارهای فرابورس به این دو بازار اختصاص یافت.

در این میان نماد «ذوب» در عین حال که در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادها به چشم‌ می‌خورد، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی بازارهای اول و دوم را نیز در اختیار گرفت.

در بین نمادهای فرابورسی عنوان بیشترین افزایش قیمت به نماد «سمگا» از گروه هتل و رستوران رسید و پس از آن نماد «کرمان» از گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرد. در سمت مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه و داروسازی آوه سینا با بیشترین افت قیمتی در روز جاری روبه‌رو شدند.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس ایران با اهرم منفی 22 واحدی از جانب نماد «مارون» و همچنین معاملات منفی در نمادهای «ذوب» و «دماوند» با 38 واحد افت مواجه شد و در ارتفاع دو هزار و 457 واحدی قرار گرفت.

رصد بازار پایه حاکی از آن است که در سه تابلو معاملاتی این بازار بیش از 435 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و 151 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفته است.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی بیش از 47 میلیون ورقه بهادار شامل اوراق بدهی، ETF و اوراق تسهیلات مسکن نقل‌وانتقال یافته که ارزشی بالغ بر دو هزار و 291 میلیارد ریال را رقم زده است.

در این میان رصد دادوستد اوراق تسهیلات مسکن به صورت جداگانه حاکی از آن است که خریداران و فروشندگان این اوراق بیش از 57 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 29 میلیارد ریال را مبادله کرده‌اند که در این میان بیشترین قیمت مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن مهرماه 95 است که امروز با 545 هزار ریال خریدوفروش شد.

شماره خبر: 41434
تاریخ: چهارشنبه 28 فروردین 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط