• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نعمتی:تعرفه پست کتاب 2 سال افزایش نداشته است

43fafb0c-ffe1-4f60-bf86-bb06aea66e97_20190504_201821ICTPRESS -نعمتی گفت: درخصوص دستمزد و قیمت ارسال کاغذ، برای حمایت از کتاب رویکرد فرهنگی داریم؛ همانطورکه حضور ما در نمایشگاه توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، حسین نعمتی، معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به آمار استفاده از خدمات پست گفت: طبق آمار از لحاظ ترافیکی، مشابه سال گذشته خدمات ارائه شد و ارسال مرسولات به داخل شهر و خارج از تهران داشتیم. برخی دانشگاه‌ها در نمایشگاه حضور پیدا نکردند و برخی از روستاها درگیر سوانح و سیل بودند که نتوانستند در نمایشگاه شرکت کنند.

 او ادامه داد: پست در نمایشگاه کتاب، در دو غرفه خدمات خوبی به مراجعان ارائه کرد که رضایت ناشران را نیز به همراه داشت.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران درباره افزایش احتمالی ارائه خدمات پستی بیان کرد: نزدیک به دو سال است که افزایش نرخ نداشتیم. طبق مذاکراتی که با ناشرین داخل و خانه کتاب داشتیم، حدود 40 درصد تخفیف برای تمام سرویس‌های پستی نمایشگاه کتاب اعمال کردیم.

  نعمتی در پایان سی‌ودومین دوره نمایشگاه کتاب در نگاهی اجمالی به این رویداد گفت: در بحث نمایشگاه کتاب مانند هر سال شاهد حضور پررنگ مردم بودیم. با وجود افزایش نرخ  کتاب به عنوان محصولات کاغذی؛ برایم جالب بود که برخی از ناشران و غرفه‌ها با توجه به ابتکار عملی که انجام داده بودند، غرفه‌های شلوغ‌تری داشتند.

 او درباره عکس‌العمل مردم دربرابر قیمت‌های ارائه شده برای خدمات پستی بیان کرد: هرکسی به پست مراجعه می‌کند از قیمت‌ها تعجب می‌کند، که پست برای ارسال مرسولات به داخل تهران کیلویی هزار تومان است کند.

 مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ادامه داد: بحث کارتن در رابطه با نوسانات قیمت ارز نوسان پیدا می‌کند، کنترل این نوسانات قیمت خارج از توانایی ماست. درخصوص دستمزد و قیمت ارسال کاغذ، برای حمایت از کتاب رویکرد فرهنگی داریم؛ همانطورکه حضور ما در نمایشگاه توجیه اقتصادی ندارد.

او درباره اعطای خدمات ویژه به مناطق سیل‌زده توضیح داد: کلیه بسته‌های فرستاده شده به مناطق سیل زده به صورت کاملا رایگان بود. این خدمت برای حدود یک ماه وجود دارد که هنوز هم ادامه دارد.

شماره خبر: 41702
تاریخ: شنبه 14 اردیبهشت 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط