• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اطلاعات میلیون ها اینفلوئنسر اینستاگرام فاش شد

1398-02-31 Instagram Leaksحمید نیک روش - ICTPRESS - یک پایگاه داده ناامن، شماره تلفن و آدرس ایمیل میلیون‌ها اکانت اینستاگرام را منتشر کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، یک پایگاه داده شامل اطلاعات تماس میلیون‌ها اینفلوئنسر اینستاگرام در فضای آنلاین پخش شده و اطلاعاتی مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل افراد مشهور، سلبریتی‌ها و اکانت‌های تأثیرگذاران و برندها را در اختیار گذاشته است.

 

 
به‌گزارش تک‌کرانچ، این پایگاه داده روی سرویس‌های وب آمازون میزبانی می‌شد و فاقد هرگونه گذرواژه‌ای بود؛ گفته می‌شود بیش از 49 میلیون رکورد اطلاعاتی در این پایگاه داده وجود داشت.
هر رکورد شامل داده‌های عمومی است که از اکانت تأثیرگذاران گرفته شده بود؛ در برخی موارد، اطلاعات مکانی اکانت‌ها به‌همراه آدرس ایمیل و شماره تلفن‌های صاحب اکانت هم لیست شده بود.
علاوه بر این، هر رکورد ارزش تقریبی هر اکانت را بر اساس تعداد فالوئرها و در دسترس بودن شامل می‌شد.
محقق امنیتی، آنوراگ سن، این پایگاه داده را پیدا کرد و با ردگیری آن، به چارت‌باکس که یک شرکت مارکتینگ فضای مجازی در بمبئی هند است رسید؛ وقتی تک‌کرانچ با این شرکت تماس گرفت، پایگاه داده حذف شده بود، اما چارت‌باکس حاضر به پاسخگویی در این مورد نشد.
یکی از سخنگویان اینستاگرام به خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی موضوع هستیم تا مشخص شود که این پایگاه داده مطرح شده که شامل ایمیل و شماره تلفن بود از اینستاگرام بوده یا مربوط به منابع دیگری است؛ از سوی دیگر از چارت‌باکس خواسته‌ایم تا توضیح دهد که این داده‌ها از کجا به‌دست آمده و اینکه چگونه در اختیار عموم قرار گرفته است!

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 41972
تاریخ: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط