• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افتتاح پروژه‌های ارتباطی با سرمایه ای بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان در آذربایجان غربی

افتتاح-پروژه-های-ارتباطی-با-سرمایه-ای-بالغ-بر-۱۸۴-میلیارد-تومان-در-آذربایجان-غربی-پوشش-ارتباطی-۷۰-درصد-جاده-های-استان-اتصال-۷۴۴-روستا-به-پهن-باند-شبکه-ملی-اطلاعاتICTPRESS -پروژه‌های ارتباطی استان آذربایجان غربی با سرمایه ای بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد. پروژه‌های ارتباطی استان آذربایجان غربی با سرمایه ای بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  عصر امروز در ارتباط زنده تصویری از مرکز مخابرات شهرستان "شوط" و به دستور  حسن روحانی رییس‌جمهور طرح‌های ارتباطی با سرمایه‌گذاری بیش از 180 میلیارد تومان افتتاح شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به استان آذربایجان غربی و شهرستان "شوط" سفر کرده بود، در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان در گزارشی گفت: در شهریور ماه سال ۹۷ سفری به استان آذربایجان غربی داشتیم، آن زمان این استان دارای قدیمی ترین سیستم‌های ارتباطی بود.

 وزیر جوان دولت تدبیر و امید تصریح کرد: حدود ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان، فاقد پوشش‌های ارتباطی بودند که این مسئله امداد رسانی به مسافران در جاده‌ها را با مشکل مواجه می کرد.

 آذری جهرمی با بیان اینکه درخواست دیگر مردم و مسئولین استان اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی بود گفت: این درخواست به جا و به حقی بود چرا که این استان پیش از این به لحاظ شاخص های فناوری اطلاعات در رتبه ۲۹ قرار داشت.

 وی افزود: با برنامه ریزی فشرده پروژه‌هایی طراحی‌ شد که دستاوردهای خوبی به دنبال داشت در همین رابطه تکنولوژی ۱۲۰۰ دکل مخابراتی استان ارتقا پیدا کرد. ۲۰۰ دکل به نسل ۳و ۴ اینترنت همراه و ۱۰۰۰ دکل به نسل ۲ تجهیز و به روزرسانی شدند.

 وزیر ارتباطات ادامه داد: همچنین از ۲۰۰ کیلومتر جاده‌های فاقد پوشش ارتباطی، ۱۴۰ کیلومتر یعنی ۷۰ درصد تحت پوشش ارتباطی قرار گرفتند.

 آذری جهرمی تصریح کرد: از سوی دیگر ۷۴۴ روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل شدند. در همین رابطه در روز ۲۷ اردیبهشت، که روز ملی ارتباطات بود ما اتصال ۷۲۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات را جشن گرفتیم که مفهومش این است، در هر روز ۲۰ روستا به پهن باند متصل شده‌اند و این حاصل تلاش ‌جوانان و خانواده فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید است‌.

 وزیر ارتباطات در خاتمه گفت: امروز هم تقاضا داریم دستور افتتاح ۴ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان برای تامین رضایت مردم در حوزه ارتباطات را صادر فرمایید.

 حسن روحانی، رییس‌جمهوری در این ارتباط زنده از فرودگاه ماکو و پیش از دستور افتتاح پروژه‌های مخابراتی استان با بیان اینکه تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات جای تقدیر و تشکر دارد گفت: کشور هم از لحاظ ارتباطی، هم از لحاظ توسعه اشتغال و هم از لحاظ معرفی مناطق گردشگری و صنایع دستی نیازمند ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

 وی افزود: اینکه بر اساس آمارهای اعلام شده در دو سال گذشته در هر روز ۲۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و یا ۱۲۰۰ دکل در استان آذربایجان غربی به روزرسانی شده اند بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

شماره خبر: 41992
تاریخ: چهارشنبه 1 خرداد 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط