• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افزایش سرمایه همراه اول با رویکرد حمایت از کسب و کارهای نو

photo_۲۰۱۹-۰۴-۲۵_۲۰-۰۰-۴۶ICTPRESS - همراه اول سال 98 با افزایش سرمایه، برنامه های خود را در راستای حمایت های هدفمند از کسب و کارهای نوآورانه و استارتاپ ها به طور جدی ادامه می دهد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت ارتباطات سیار ایران تصمیم دارد تا امسال در ادامه حمایت های همه جانبه از توسعه کسب و کارهای نو و نوآوری های استارتاپی، سرمایه های خود را افزایش دهد به همین منظور مجمع فوق العاده ای را روز یکشنبه 12 خرداد برگزار خواهد کرد.

این در حالی است که مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، ماه گذشته برگزار شد و طی آن برنامه های این اپراتور در راستای توسعه و حمایت های یاد شده تشریح شد.

 

پیش بینی افزایش هزینه های سرمایه ای به ۴ هزار میلیارد تومان

بر اساس گزارش های ارائه شده، درآمد عملیاتی شرکت اصلی با ۲۱ درصد رشد به ۱۴ هزار میلیارد تومان و سود خالص هم با ۹ درصد افزایش به ۳.۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

سود خالص تلفیقی گروه و درآمد عملیاتی تلفیقی نیز به ترتیب با ۲۱ و ۲۲ درصد رشد رو به رو بوده است.

بنابراین گزارش هزینه های سرمایه ای در سال ۹۷ به ۲.۹ هزار میلیارد تومان رسید و پیش بینی می شود در سال 98 به ۴ هزار میلیارد تومان برسد.

 

درآمد 100 هزار میلیارد تومانی همراه اول در سال 1401

با توجه به اینکه در افق ۱۴۰۱ همراه اول پیش بینی شده تا این اپراتور به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد برسد، از این رو سطح نزدیک برای ارائه خدمات سازمانی، اینترنت اشیاء و ارائه خدمات مدیریت شده شرکت تعریف و تبیین شده است.

 

سرمایه گذاری در شرکت های دیجیتالی و استارتاپ ها

اما در سطحی دیگر، همراه اول به دنبال سرمایه گذاری در شرکت های دیجیتالی و تبدیل شدن به بازیگر مهمی در عرصه سرمایه گذاری های خطرپذیر است تا در نهایت بتواند درآمد پیش بینی شده را محقق سازد.

در این راستا می توان به برنامه ۵ساله راهبرد همراه اول با نام «منظومه» اشاره کرد که در حال اجراست.

این برنامه بر توسعه زیرساخت های ارتباطی مبتنی بر آخرین تکنولوژی و ایجاد کسب و کارهای نوآورانه تمرکز دارد تا از رهگذر اجرای آن، نقشی تعیین کننده در گسترش خدمات دولت الکترونیک و سرویس های دیجیتال در کشور ایفا کند.

به گفته مدیرعامل همراه اول، در این برنامه چشم انداز شرکت، تثبیت جایگاه همراه اول به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال تعیین شده است.

بنابراین همراه اول همواره بر مدار توسعه حرکت می کند و در ادامه راه در سال 98 برای تامین هزینه های سرمایه ای تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد.

براین اساس، شرکت ارتباطات سیار ایران، برگزاری مجمع فوق العاده ای را در روز یکشنبه 12 خرداد برای افزایش سرمایه خود در راستای اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه ای در دستور کار دارد.

همراه اول در نظر دارد با تامین 25 درصد (7 هزار و 200 میلیارد ریال) از سود انباشته و به میزان 2 هزار و 400 میلیارد ریال از محل مطالبات حاصل شده سهامداران و آورده نقدی، سرمایه فعلی خود را با انتشار 9 میلیارد و 600 میلیون سهم به ارزش اسمی هزار ریال، به ١٩ هزار و ٢٠٠ میلیارد ریال برساند.

 

شماره خبر: 42093
تاریخ: شنبه 11 خرداد 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط