• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ارسال انبوه هرزنامه با سواستفاده از برنامه آفیس

13980320000516_Test_PhotoNICTPRESS - کارشناسان امنیتی شرکت مایکروسافت با صدور یک هشدار امنیتی در مورد ارسال انبوه هرزنامه برای کاربران اینترنت با سواستفاده از یک آسیب پذیری در برنامه آفیس هشدار داده اند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از زد دی نت، کارشناسان امنیتی شرکت مایکروسافت با صدور یک هشدار امنیتی در مورد ارسال انبوه هرزنامه برای کاربران اینترنت با سواستفاده از یک آسیب پذیری در برنامه آفیس هشدار داده اند.

همراه با این هرزنامه ها یک فایل ورد با فرمت آر تی اف برای کاربران ارسال می شود که آلوده به بدافزار بوده و رایانه های کاربران را آلوده می کند.

در صورتی که کاربران فایل آر تی اف مذکور را باز کنند، رایانه آنها به سرعت آلوده خواهد شد. این فایل بعد از اجرا اسکریپت های مختلفی اعم از پی اچپی، پاورشل، VBScript و غیره را به اجرا در می آورد و در نهایت تروجانی را بر روی سیستم کاربر نصب می کند.

 

 

مایکروسافت دیروز عصر موفق به شناسایی سرور کنترل و فرمان این تروجان شده و آن را از کار انداخته است. با این حال خطر انتشار و آلودگی به تروجان یادشده کماکان وجود دارد.

این شرکت قبلا و در نوامبر سال 2017 برای مقابله با این آسیب پذیری وصله ای امنیتی و به روزرسان را عرضه کرده بود که کاربران در صورت نصب آن ایمن خواهند بود.

شماره خبر: 42212
تاریخ: سه شنبه 21 خرداد 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط