• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نصب مرتفع ترین ایستگاه هواشناسی جهان بر فراز اورست

1398-03-25 Everest Weather Station 2حمید نیک روش - ICTPRESS - اورست صاحب مرتفع ترین ایستگاه هواشناسی جهان شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، یک تیم بین‌المللی از دانشمندان، اخیرا با صعود به اورست، تعدادی ایستگاه هواشناسی بر فراز این کوه نصب کردند که یکی از آنها با توجه به نقطه‌ای که در آن نصب شده است، در حال حاضر مرتفع ترین ایستگاه هواشناسی جهان محسوب می شود.

 

 
به گزارش نشنال جئوگرافیک، اعضای این تیم اکتشافی که متشکل از انجمن نشنال جئوگرافیک و دانشگاه Tribhuvan نپال بود، موفق شدند علاوه بر نصب ایستگاه هواشناسی، بلندترین هسته یخی جهان را کشف و اسکن لیدار مبتنی بر هلیکوپتر در بالاترین ارتفاع را تکمیل کنند؛ همچنین تعداد گونه‌های زیستی شناخته شده ساکن در ارتفاعات بالا را افزایش دهند و تاریخچه یخچال‌های طبیعی  اورست را تکمیل کنند.
تجهیزات نصب شده روی اورست به محققان، صعودکنندگان و سایر گروه‌های علاقمند کمک می‌کند تا به اطلاعات به روز درباره وضعیت بلندترین کوه دنیا دسترسی داشته باشند.
این تیم که متشکل از هشت ملیت مختلف بود، موفق به نصب 5 ایستگاه هواشناسی شدند که بلندترین آن در ارتفاع 8 هزار و 430 متری نصب شده است؛ در عین حال، بلندترین هسته یخی نیز در ارتفاع 8 هزار و 20 متری مشاهده شد.
علاوه بر این امید است که با داده‌های جمع‌آوری شده از ایستگاه‌های هواشناسی و توده‌های یخ در کنار سایر تحقیقاتی که توسط تیم تحقیق انجام شد، کشورهای منطقه بتوانند کارهای مؤثرتری در خصوص تغییرات آب و هوایی مانند خطراتی که منابع آبی را تهدید می‌کند، انجام دهند.
در گزارش نشنال جئوگرافیک گفته شده که تغییرات آب و هوایی بزرگ‌ترین چالش پیش روی بشریت است و هنوز موارد بسیار زیادی برای یادگیری وجود دارد.
با بررسی تاریخ 131 ساله اکتشاف و سفر به سخت‌ترین مناطق زیست محیطی روی کره زمین، خواهیم توانست شکاف‌های موجود در سیستم‌های پشتیبانی کننده حیات در جهان را با اطلاعات مهم پر کنیم و راه‌کارها را به سمتی پیش ببریم که مطمئن شویم همچنان می‌توانند آینده بشر را تأمین کنند.
با توجه به گستردگی تحقیقات انجام شده، از این پروژه به‌عنوان کامل‌ترین و دقیق‌ترین اکتشاف علمی روی اورست تا به امروز نام برده می‌شود.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 42252
تاریخ: شنبه 25 خرداد 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط