• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ساخت توربین‌های قوی‌تر با الهام از بال مرغ دریایی

13980404000342_Test_PhotoNICTPRESS - محققان به تازگی توربین‌هایی را با الهام از بال مرغ دریایی ساختند که نسبت به مدل‌های پیشین 10 تا 15 درصد انرژی بیشتری تولید می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، توربین‌های بادی بزرگ دارای تیغه‌هایی شبیه به نهنگ گوژپشت هستند اما این تیغه‌ها نمی‌توانند برای توربین‌های کوچک‌تر کارآمد باشند، از همین محققان در مطالعات جدید خود برای ساخت تیغه‌های توربین‌های کوچک‌تر از بال‌های مرغ دریایی الهام گرفتند.

براساس گزارش «نیواطلس»، «جورج شلورت» مدرس مهندسی مکانیک در دانشگاه «دایکین» استرالیا گفت: طراحی تیغه‌های بزرگ برای آیرودینامیک‌های توربین‌های کوچک‌تر مناسب نیستند. از همین رو ما با ایستادن درکنار ساحل و نگاهی به مرغ دریایی توانستیم ظرفیت تولید توربین‌های کوچک را بهبود بخشیم. ساختار بال‌های این پرنده به گونه‌ای است که به هنگام پرواز در باد، آیرودینامیک باد را بهتر از هر سازه انسانی انجام می‌دهد. به نظر من طبیعت راهی برای پیدا کردن راه‌حل‌های بی‌نظیر است.

 

 

طبق این گزارش، «آرون جوزف توماس» دانشجوی ارشد این دانشگاه با در نظر گرفتن این موضوع، عملکرد تیغه‌های الهام گرفته شده از بال مرغ دریایی را در یک شبیه‌سازی کامپیوتری آزمایش کرد.

وی همچنین با استفاده از اطلاعات بادی جمع‌آوری شده در شهر  بندری «جیلانگ»  استرالیا، تشخیص داد که یک توربین کوچک با تیغه‌هایی شبیه به بال مرغ دریایی، 10 تا 15 درصد انرژی بیشتری نسبت به تیغه‌های مرسوم آزاد می‌کند.

شماره خبر: 42373
تاریخ: سه شنبه 4 تیر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط