• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

خانه پلاستیکی مقاوم در برابر توفان

13980418000694_Test_PhotoNICTPRESS - یک شرکت ساختمانی در کانادا از ساخت یک خانه مقاوم در برابر توفان های سهمگین با استفاده از 612 هزار بطری پلاستیکی بازیافتی خبر داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، یک شرکت ساختمانی در کانادا از ساخت یک خانه مقاوم در برابر توفان های سهمگین با استفاده از 612 هزار بطری پلاستیکی بازیافتی خبر داده است، این خانه که توسط شرکت جی دی کامپوزیت ساخته شده، خانه ساحلی نام گرفته و در نووا اسکاتیای کانادا واقع است.

 

 

ساخت این خانه نمونه ای از قابلیت مواد بازیافتی و به خصوص انبوه بطری های پلاستیکی برای استفاده مفید است. نکته مهم این است که اگر چه بطری های پلاستیکی محصولات چندان مقاومی به نظر نمی رسند اما استفاده درست از آنها منجر به برپایی سازه های مستحکم و مقاوم در برابر توفان هم می شود.

ساخت این چنین خانه ای به زمان زیادی نیاز ندارد و از سوی دیگر ساخت آن ساده و کم هزینه هست. عمر مفید خانه های یادشده هم قابل توجه است. در ساخت بخش های عمده از این خانه از فوم های سبز از جنس پلی اتیلن ترفتالات استفاده شده است. فوم های مذکور از ذوب کردن بیش از 612 هزار بطری پلاستیکی تهیه شده اند.

برپایی این خانه و تکمیل آن به چند روز و در نهایت دو هفته وقت زمان نیاز دارد و تا به حال صفحات کوچک آن در ابعاد 2.43 در 2.43 متر برپا شده است. خانه یادشده در برابر توفان ها و بادهای سهمگینی با سرعت 326 کیلومتر در ساعت هم از خود پایداری و استقامت نشان می دهد. نمونه ساخته شده از این خانه دارای آشپزخانه، هال، سه اتاق خواب، دو حمام و دستشویی و بالکن است.

شماره خبر: 42520
تاریخ: چهارشنبه 19 تیر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط