• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رئیس سازمان نصر کشور: حرکت الکامپ رو به رشد است

photo_2019-07-06_17-54-12ICTPRESS - به گفته محمدباقر اثنی عشری، الکامپ در حال حرکت به سوی رشد است و امسال اپراتورها، شرکت‌های بانکی، شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و بخشی از شرکت‌های سخت‌افزاری در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از کمیته روابط عموم الکامپ ۲۵، محمدباقر اثنی عشری در نشست خبری مشترک با معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان کرد: الکامپ ۲۵، پنجمین الکامپ متوالی است که توسط سازمان نظام صنفی کشور (نصر) برگزار می‌شود و با وجود نگرانی‌هایی که در این شرایط وجود دارد و ممکن است شرکت‌ها به دلیل مشکلات مالی نتوانند از نمایشگاه استقبال کنند، ما با رشد مواجه بودیم و همه سالن‌ها تکمیل شده است و در همین چند روز گذشته به دلیل استقبال غرفه‌داران، دو سالن دیگر نیز به سالن‌های بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ اضافه کردیم.

 

 
وی ادامه داد: در این راستا حمایت‌های معنوی دولت از جمله وزارت ارتباطات، وزارت صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اثر گذار بوده است.
اثنی عشری به سهم دولت در گسترش نمایشگاه الکامپ اشاره کرد و افزود:‌ سال گذشته ۱.۲ درصد هزینه‌های الکامپ توسط دولت تأمین شد و امسال هم حداکثر یک و نیم درصد کمک دولتی به الکامپ می‌شود و باقی هزینه‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و شرکت‌ها از بستر نظام صنفی رایانه‌ای به رشد آی تی کشور کمک می‌کنند و مدل رویشی که در این صنعت است جای تحسین دارد.
رئیس سازمان نصر در ادامه به برخی از بخش های الکامپ اشاره کرد و گفت: یکی از بخش‌های این نمایشگاه، الکام استارز است که در مقایسه با سال گذشته۲ سالن اضافی دیگر نیز برای این موضوع در نظر گرفته شده است . همچنین بخش‌های دیگری نیز در این نمایشگاه وجود دارد که از آنها می‌توان به الکام ترندز اشاره کرد که البته این بخش سال گذشته به صورت محدود بود، اما امسال تبدیل به سالن شده و مربوط به فناوری های نوظهور و جدید است .
وی بیان کرد: بخش دیگر الکامپ امسال الکام تاکز است که شامل گفت‌وگوهای داخل نمایشگاه می‌شود و سال گذشته که نخستین دوره آن برگزار شده بود، تمام ظرفیت‌ها پر شد و امسال هم فکر می‌کنیم بیش‌تر از ظرفیت گفت‌وگو داشته باشیم. بخش دیگر در نمایشگاه هم دولت هوشمند است که مدیریت آن با سازمان فناوری اطلاعات است.
به گفته او الکام‌جابز نیز بخش دیگری است که برای نخستین بار به این نمایشگاه اضافه شده و در موضوع اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند؛ در این بخش شرکت‌های آموزشی، کاریابی‌ و کسب و کارها و کارجویان حضور دارند.
محمدباقر اثنی عشری در ادامه به جایگاه نمایشگاه الکامپ در خاورمیانه پرداخت و افزود: به طور کلی 5 نمایشگاه بالای 50 هزار متر در خاورمیانه و آفریقا وجود دارد که دومین آن با 96 هزار متر مربع در ایران بوده که جزو افتخارات ملی ماست. همچنین نمایشگاه الکامپ جزو 5 نمایشگاه زیبای دنیا شناخته می شود.
گفتنی است بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، 27 الی 30 تیرماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی با شعار #آینده_بهتر برگزار می‌شود.

شماره خبر: 42552
تاریخ: سه شنبه 18 تیر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط