• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

جدیدترین فناوری مرسدس روی یک مدل سال ۱۹۰۱!

57942868ICTPRESS - جدیدترین طرح مفهومی پیشرفته مرسدس بنز با دارا بودن بسیاری از ویژگی‌های به روز و فناورانه روی یک خودرو متعلق به سال ۱۹۰۱ پیاده شده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ،  بسیاری از خودروهای مفهومی مرسدس کاملاً متمرکز بر آینده این صنعت و نحوه تغییرات احتمالی آن بر پایه تصورات مرسدس هستند، اما جدیدترین نمونه مفهومی این شرکت در عین حال که نگاه به آینده دارد، بیش از یک قرن هم به عقب بازگشته است.

شرکت مرسدس با تکیه بسیار زیاد بر فناوری مدرن، از یک خودروی مفهومی موسوم به "Vision Mercedes Simplex" پرده برداری کرده است که روح تازه‌ای در کالبد مرسدس مدل "۳۵ PS" متعلق به سال ۱۹۰۱ خواهد دمید.

نبود موتور بنزینی کوچکترین غافلگیری در این خودرو است. در حالی که اتاق و دماغه خودرو بزرگترین آنها هستند.

روی دماغه این خودرو با یک نمایشگر سه بعدی جایگزین شده است که هم آرم مرسدس را نشان می‌دهد و هم مهم‌تر از آن، وضعیت خودرو را در یک نگاه نمایش می‌دهد.

اتاق اما شاید بزرگترین تغییرات را نسبت به مدل اصلی خودرو داشته است، جایی که نمایشگرها اطلاعات حساس مانند سرعت و مسیر را نشان می‌دهند.

نکته مهم این است که کاربر می‌تواند به جای پردازش دریایی از اطلاعات، به راحتی توجه خود را بر رانندگی متمرکز کند و مثلا برخلاف مدل‌های پورشه که کاربر را گیج می‌کنند، نیازی به پردازش اطلاعات دست و پا گیر نیست.

 

 

بعید است که یک نسخه تولیدی را از این خودرو ببینیم، چرا که این خودرو حتی شیشه جلو ندارد و هیچ توان خروجی برای آن ذکر نشده است، چه رسد به تجهیزات مورد نیاز برای عبور از استانداردهای ایمنی مدرن.

این طرح بیشتر نمونه‌ای از چگونگی توانایی مرسدس برای یادآوری ریشه‌های خود به همراه مخلوط کردن آن با امکانات آسایش آفرین امروزی است. البته اگر نمایشگر جلو این خودرو و سایر عناصر در آینده نه چندان دور راه خود را به اتومبیل‌ها باز کردند، نباید تعجب کرد، حتی اگر به شکل محدود باشد.

شماره خبر: 43098
تاریخ: یکشنبه 24 شهریور 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط