• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آزمایش کامل شبکه نسل پنجم تلفن همراه در کره جنوبی

13971113000237_Test_PhotoNICTPRESS - دو شرکت اس کی تله کام کره جنوبی و اریکسون برای اولین بار شبکه مخابراتی نسل پنجم را با تجهیزات کامل و به روز شده آزمایش کردند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از زددی نت، دو شرکت اس کی تله کام و اریکسون اعلام کرده اند برای اولین بار یک شبکه نسل پنجم تلفن همراه را مورد آزمایش قرار داده اند که در آن فقط از سیستم های نسل پنجم استفاده شده است.

 

 

از جمله تجهیزات و سخت افزارهای نسل پنجم مورد استفاده در این شبکه می توان به گوشی ها، ایستگاه های رادیویی، دکل ها و دیگر ابزار مخابراتی 5G اشاره کرد.

سرعت تبادل داده از طریق این شبکه آزمایشی دو برابر شبکه های نسل چهارم بوده و سرعت پردازش داده ها از این طریق نیز در مقایسه با شبکه های نسل چهارم سه برابر شده است.

این دو شرکت در ماه جولای نیز با همکاری یکدیگر با موفقیت برخی تجهیزات شبکه ای نسل پنجم را آزمایش کرده بودند. در این آزمایش شرکت سامسونگ نیز مشارکت داشت. اس کی تله کام کره جنوبی امیدوار است تجاری سازی شبکه نسل پنجم تلفن همراه در نیمه اول سال 2020 انجام شود.

در عین حال اتحادیه بین المللی مخابرات نیز در حال نهایی سازی استانداردهای نسل پنجم است و انتظار  می رود این استانداردها تا ابتدای زمستان اعلام شوند.

شماره خبر: 43109
تاریخ: دوشنبه 25 شهریور 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط