• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رایانه قدرتمند پیچیده‌ترین محاسبات را سه دقیقه‌ای انجام می‌دهد

13980415000138_Test_PhotoNICTPRESS - محققان گوگل از تولید رایانه کوانتومی قدرتمندی خبر داده‌اند که قادر به انجام محاسبات پیچیده در زمانی بسیار کوتاه و با سرعتی بی سابقه است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از یاهونیوز، پژوهشگران گوگل رایانه ای ساخته اند که می تواند محاسباتی را که رایانه های عادی برای انجامشان به ده هزار سال زمان نیاز دارند در عرض کمتر از چهار دقیقه انجام دهد.

 

 

این دستاورد علمی انقلاب در حوزه تولید رایانه های کوانتومی محسوب می شود، این رایانه کوانتومی که سیکامور نامیده شده با استفاده از الگوریتم های منحصر به فرد خود در عرض سه دقیقه و بیست ثانیه می تواند نتیجه پیچیده ترین محاسبات و دشوارترین پرسش ها را بیابد. این در حالی است که قدرتمندترین رایانه های تجاری برای انجام چنین کاری به حدود ده هزار سال زمان نیاز دارند.

این نخستین بار است که رایانه ای کوانتومی با چنین قدرتی در دنیا ساخته می شود. رایانه های کوانتومی که بر مبنای اصول فیزیک کوانتومی ساخته می شوند اطلاعات را در قالب های دیجیتال مختلف نمایش می دهند و برای این کار محدود به صفر و یک نیستند. همین مساله توان پردازش آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مشکل اساسی برای استفاده از رایانه های کوانتومی این است که بسیاری از آنها برای استفاده و فعالیت به شرایط خاصی نیاز دارند که از جمله آنها می توان به دمایی پایین تر از شرایط عادی اشاره کرد. از همین رو همه گیر شدن رایانه های کوانتومی به گذشت زمانی قابل توجه نیاز دارد.

شماره خبر: 43160
تاریخ: یکشنبه 31 شهریور 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط