• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

موج گرانشی مبتنی بر فضا آزمایش می‌شود

13980613000083_Test_PhotoNICTPRESS - آکادمی علوم چین روز جمعه اعلام کرد که یک ماهواره آزمایش‌های درون مدار را در مورد فناوری‌های کلیدی مربوط به تشخیص موج گرانشی مبتنی بر فضا انجام داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از شینهوا، آکادمی علوم چین (CAS) روز جمعه اعلام کرد که یک ماهواره چینی که به تازگی راه اندازی شده، آزمایش‌های درون مدار را در مورد فناوری‌های کلیدی مربوط به تشخیص موج گرانشی مبتنی بر فضا انجام داده است.

 این ماهواره که در 31 آگوست به مدار فرستاده شد، نخستین نوع ماهواره‌ای در چین است که آزمایش‌های مرحله اول خود را در مدار انجام داده و پایه‌ای محکم برای مشاهده موج گرانشی بعدی در فضا می‌گذارد.

Xiangli Bin، آکادمی علوم چین می‌گوید: این نخستین قدم برای تشخیص موج گرانشی مبتنی بر فضا در چین است؛ راه طولانی برای تحقق کشف امواج گرانشی در فضا وجود دارد. 

این ماهواره تایجی-1 نامگذاری شده که یک اصطلاح چینی است؛ در طی چند سال گذشته، چین برای جستجوی ماده تاریک، نخستین ماهواره کوانتومی جهان، اولین تلسکوپ فضایی اشعه ایکس چین، مجموعه‌ای از ماهواره های علوم فضایی را به فضا ارسال کرده است.

انتهای پیام/

شماره خبر: 43161
تاریخ: یکشنبه 31 شهریور 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط