• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هفته جهانی فضا در ایران کلید خورد

ictpressICTPRESS - مراسم هفته جهانی فضا با حضور دو فضانورد بین المللی از کشورهای روسیه و قزاقستان، در ایران رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، هفته جهانی فضا با هدف ترویج کاربردهای فناوری فضایی و بیان نقش این صنعت استراتژیک در توسعه جوامع، از صبح امروز شنبه با برگزاری مراسمی در وزارت ارتباطات و با حضور وزیر ارتباطات، رئیس سازمان فضایی، فعالان عرصه فضا و دو فضانورد از کشورهای روسیه و قزاقستان آغاز به کار کرد.
در این مراسم طلعت موسی بایف و آناتولی آرساباسکی از کشورهای روسیه و قزاقستان که تجربه فضانوردی دارند، به عنوان میهمان سازمان فضایی ایران حضور داشتند.
در هفته جهانی فضا قرار است ۳۶۲ ایونیت و رویداد در کشور برگزار شود. این در حالی است که سال گذشته ۷۶ رویداد در راستای ترویج کاربردهای فناوری فضایی در کشور در این زمینه برگزار شده بود و این مسئله نشان دهنده توسعه فعالیت ترویج کنندگان علم فضا در کشور است.
هفته جهانی فضا همه ساله از ۱۲ لغایت ۱۸ مهرماه (۴ تا ۱۰ اکتبر) برگزار می شود؛ شعار هفته جهانی فضا امسال از سوی کمیته جهانی فضا «ماه؛ دروازه ای به سوی ستارگان» اعلام شده است.
این مراسم به دلیل پرتاب اولین ماهواره به مدار زمین در چهارم اکتبر همه ساله در میان کشورهای عضو سازمان ملل گرامی داشته می شود.

 


شماره خبر: 43305
تاریخ: شنبه 13 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط