• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کروم کاربران را از نوتیفیکیشن های سایت ها نجات می دهد

n00057897-bICTPRESS - گوگل تصمیم دارد تا مزاحمت اطلاعیه‌های مرتبط با درخواست ارسال اعلانات وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم را برای کاربران کم‌تر کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، گوگل تصمیم دارد تا مزاحمت اطلاعیه‌های مرتبط با درخواست ارسال اعلانات (نوتیفیکیشن ها) وب‌سایت‌ها در مرورگر کروم را برای کاربران کم‌تر کند.
  حتما در هنگام استفاده از مرورگر کروم به وب‌سایت‌هایی برخورد کرده‌اید که از شما برای ارسال نوتیفیکیشن های مرتبط با آن وب‌سایت سوال می‌کنند.
این اعلانات معمولا توسط وب‌سایت‌ها برای اطلاع‌رسانی در رابطه با به‌روزرسانی‌هایشان استفاده می‌کنند. با این‌ حال، پنجره درخواست ارسال اعلانات ممکن است برای برخی آزاردهنده و مزاحم باشد اما خبر خوب برای این افراد این است که به‌زودی می‌توانند از دردسر این پیام‌ها راحت بشوند.
 
گزارش‌های به‌ دست‌ آمده از XDA Developers حاکی از آن است که گوگل به دنبال تغییر برخی از قابلیت‌های کروم نسخه دسکتاپ و اندروید است که موجب می‌شود تا درخواست این اعلانات کمتر آزاردهنده شود.
برای مثال در کروم نسخه اندروید درخواست نمایش اعلانات با جنجال کمتری روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود و کاربر می‌تواند پس‌ از انجام کارهای ضروری به اقدام به پاسخ‌دهی به این درخواست بکند.

 

 
با این‌ حال به نظر می‌رسد که گوگل برای نسخه دسکتاپ قصد دارد تا این درخواست‌ها را به‌صورت کامل بلاک کند.
این درخواست‌ها برای تمامی وب‌سایت‌ها به‌ غیر از آنهایی که شما اجازه  ارسال اطلاعیه به آنها را داده‌اید بلاک شده‌اند.
همچنین به نظر می‌رسد که کروم به‌صورت خودکار در رابطه با علاقه شما می‌آموزد و اگر برای چند بار اطلاعیه‌ها را بلاک کنید، کروم به‌صورت خودکار و بر اساس عادت گذشته شما تمامی آن اطلاعیه‌ها را بلاک خواهد کرد.
  البته بهتر است به خاطر داشته باشید که این تغییرات هنوز روی کروم اعمال نشده‌اند پس تضمینی برای تبدیل آن به یک قابلیت واقعی و اصلی کروم وجود ندارد.

شماره خبر: 43319
تاریخ: دوشنبه 15 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط