• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هشدار اف بی ای در مورد حملات سایبری جدید به کارکنان سازمان‌ها

13980206000640_Test_PhotoNICTPRESS - پلیس فدرال آمریکا با ارسال توصیه نامه ای امنیتی خطاب به شرکت ها و صنایع مختلف در این کشور نسبت به افزایش تهدیدات ناشی از برخی حملات سایبری هشدار داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از زددی نت، در نامه هشدارآمیز جدید اف بی آی خطاب به سازمان ها و صنایع مختلف آمریکا تصریح شده که برخی کارکنان سازمان های یادشده که از شیوه های تایید هویت چند مرحله ای استفاده نمی کنند، سازمان ها و ارگان های محل خدمت خود را به خطر می اندازند.

 

 

در نامه یادشده تصریح شده اف بی آی با بررسی عملکرد برخی بازیگران سایبری به این نتیجه رسیده که بی توجهی به استفاده از روش های تایید هویت چند مرحله ای، حملات فنی و سایبری را تسهیل می کند.

 در شیوه های تایید هویت چندمرحله ای برای دسترسی به سرویس ها و خدمات مختلف تنها از کلمه عبور استفاده نمی شود و شیوه های تکمیلی مانند ارسال رمز عبور یک بار مصرف از طریق پیامک، تایید هویت با بررسی اثرانگشت یا شناسایی شکبیه چشم کاربر و غیره مورد توجه قرار می گیرد.

اف بی آی همچنین هشدار داده که هکرها از روش های مختلفی برای دسترسی به اطلاعات سیستم های تایید هویت دو مرحله ای نیز استفاده می کنند که از جمله مهم ترین آنها می توان به تلاش برای سواستفاده از آسیب پذیری سیم کارت ها اشاره کرد که سرقت اطلاعات آنها را تسهیل می کند.

پلیس آمریکا در انتهای نامه هشدارآمیز خود نمونه هایی از حملات هکری به بانک ها و شرکت های تجاری این کشور را مطرح کرده است.

شماره خبر: 43341
تاریخ: چهارشنبه 17 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط