• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

«هوش مصنوعی» برای رسیدن به فضا کمک می‌کند

13980706000135_Test_PhotoNICTPRESS - یک شرکت آمریکایی در تلاش است تا با کمک ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی موشک‌های پرینتر سه بعدی تولید کند که راه را برای ارسال انسان به ماه هموار می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیلی‌میل، ربات‌های غول پیکر که توسط هوش مصنوعی طراحی شده‌اند به موشک‌های پرینتر ۳ بعدی کمک می‌کنند تا انسان به فضا برسد.

به تازگی برخی از شرکت‌ها در ساخت موشک‌های فضایی خود از پرینت سه بعدی استفاده می‌کنند؛  تولید موشک با پرینتر سه بعدی که یکی از پیشرفت‌های مهم صنعت پرینت سه بعدی به حساب می‌آید قرار است راه را برای ارسال انسان به ماه فراهم کند. 

یک استارتاپ آمریکایی امیدوار است که موشک‌هایی را برای ارسال به مدار و سیارات دیگر تولید کند و از این طریق شرایط پژوهش در فضا هموار شود. 

بنیانگذار Relativity Space ادعا می‌کند که آنها بزرگ‌ترین چاپگر ۳ بعدی در جهان را دارند؛ این شرکت قصد دارد نخستین موشک خود را در سال ۲۰۲۱ پرتاب کند.

پروژه اولیه این شرکت Terran-1 نامگذاری شده است، موشکی با ارتفاع ۱۰۰ پا که در ابتدا ماهواره‌هایی با حداکثر ۲۸۰۰ پوند را به مدار زمین می‌برد.

این شرکت در حال آموزش هوش مصنوعی است تا بتواند بر روند چاپ نظارت کند تا درنهایت موشک‌های ساخته شود که برای ارسال به مریخ و دیگر مناطق مناسب باشد.

 

 

شماره خبر: 43407
تاریخ: سه شنبه 23 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط