• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید انرژی تجدیدپذیر در بریتانیا از سوخت فسیلی جلو زد

61461975ICTPRESS - بریتانیا طی سه ماهه گذشته انرژی بیشتری از مزارع انرژی تجدیدپذیر در کشور خود نسبت به سوخت‌های فسیلی تولید کرده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بریتانیا در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ انرژی بیشتری از منابع تجدیدپذیر نسبت به سوخت‌های فسیلی تولید کرده است.

از زمانی که بریتانیا اولین ایستگاه تولید برق عمومی خود را در سال ۱۸۸۲ افتتاح کرد، این اولین بار است که چنین اتفاقی می‌افتد.

با تجزیه و تحلیل یک شرکت موسوم به "کربن بریف" مشخص شد که تولید انرژی تجدیدپذیر نسبت به سوخت فسیلی در بریتانیا پیشرفت قابل توجهی کرده و به طور کلی این کشور در تغییر سیستم تامین برق خود طی یک دهه گذشته پیشرفت کرده است.

طبق این تحلیل، از ژوئیه تا سپتامبر، تجدیدپذیرها ۲۹.۵ تراوات ساعت برق تولید کردند، در حالی که سوخت‌های فسیلی ۲۹.۱ تراوات ساعت تولید کردند. هر چند ۰.۴ تراوات ساعت ناچیز به نظر می‌رسد، اما همین مقدار تامین کننده برق مورد استفاده صدها هزار مشتری است.

بریتانیا در سه ماهه سوم سال ۲۰۰۹ یعنی ۱۰ سال پیش از سوخت‌های فسیلی دو برابر استفاده می‌کرد و ۶۰.۴ تراوات ساعت برق تولید می‌کرد، در حالی که سهم انرژی تجدیدپذیر تنها ۵.۷ تراوات ساعت بود.

از انرژی تولید شده در سه ماهه گذشته، ۲۰ درصد از باد، ۱۲ درصد از زیست توده(که منبع مناسب و کاملی نیست) و شش درصد از انرژی خورشیدی به دست آمده است.

تولید برق از انرژی باد به واسطه توسعه مزارعی مانند Hornsea One ، East Anglia One و Walney Extension افزایش پیدا کرده است.

در نیمه اول سال ۲۰۱۹، اسکاتلند دو برابر نیاز شهروندان خود از باد برق گرفت و اکنون در تلاش است تا یک باتری عظیم را برای ذخیره انرژی اضافی به خدمت بگیرد.

در حالی که انرژی خورشیدی به طور قابل توجهی در انگلیس کم‌تولید است، این کشور باز هم در جستجوی راه‌هایی برای استفاده از آن برای مواردی مانند خط ریلی خورشیدی است.

اکثر انتشار کربن انگلیس از بخش حمل و نقل ناشی می‌شود. این کشور متعهد شده است که در این زمینه نیز به پیشرفت‌هایی برسد. چنانچه پیش از این متعهد شده بود که فروش خودروهای سوخت فسیلی را تا سال ۲۰۴۰ ممنوع کند.

در حالی که یافته‌های این تحلیل نشان دهنده یک نقطه عطف مهم و روند رو به جلوی انگلیس است، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

شماره خبر: 43408
تاریخ: سه شنبه 23 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط