• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

"ایرباس" به دنبال توسعه پهپاد با چاپ 3‌ بعدی

61460812ICTPRESS - شرکت "ایرباس" با امضای یک قرارداد همکاری با یک استارتاپ چاپ سه‌بعدی مستقر در سن فرانسیسکو قصد دارد از این پس پهپادها و وسایل نقلیه خودران خود را با این فناوری بسازد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، شرکت بزرگ ایرباس(Airbus) برای تولید پهپادها و خودروهای خودران خود با استارتاپ "لوکال موتورز اینداستریز"(Local Motors Industries) که یک استارتاپ چاپ سه‌بعدی در سانفرانسیسکو آمریکا است، یک قرارداد جدید امضا کرده است.

این دو شرکت در پی راه اندازی برنامه "Neorizon" به منظور ایجاد راه حل‌های حمل و نقل و توسعه فناوری خودران هستند.

"جی راجرز" مدیرعامل و بنیانگذار این استارتاپ گفت: هر دولت محلی و ایالتی با چالش‌هایی مانند ازدیاد شهرنشینی و ازدحام جمعیت در یک منطقه، ترافیک و حمل و نقل ناکارآمد و آلایندگی و فناوری در حال تغییر روبرو است اما زیرساخت‌های حمل و نقل فعلی و حجم انبوه کنونی مشکل ساز شده است و در مقابل تحول خدمات و تغییر روند فناوری و خواسته‌های مصرف کننده بسیار انعطاف ناپذیر است.

هدف برنامه Neorizon عملیاتی کردن یک "کارخانه کوچک" است که در آن محصولات حمل و نقل جدید به سرعت و با کارآمدی بالا ساخته می‌شوند.

برنامه Neorizon با همکاری پردیس نوآوری دانشگاه فنی مونیخ و در پایگاه لودویگ بولکوف در نزدیکی شهر مونیخ متعلق به شرکت ایرباس اجرا خواهد شد.

اساساً آنچه Neorizon انجام خواهد داد، ایجاد راه‌حل‌های حمل و نقل با چاپ سه بعدی مانند ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و خودروهای خودران خواهد بود.

"دیرک هوک" مدیر اجرایی ایرباس می‌گوید: این رویکرد جدید در مورد نوآوری در رانندگی و ترافیک است و ما آماده همکاری با شرکای بیشتری هستیم.

شرکت "لوکال موتورز" در سال 2016 با فناوری چاپ سه‌بعدی یک وسیله نقلیه خودران ساخت که 90 درصد قطعات کمتری نسبت به یک وسیله نقلیه سنتی داشت و 100 درصد قطعات آن قابل بازیافت بود.

شماره خبر: 43410
تاریخ: سه شنبه 23 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط