• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اهدای مدرسه دوستدارمحیط‌‌زیست به آق‌قلا توسط بنیاد قلم‌چی

photo_2019-10-17_13-52-14ICTPRESS - مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی(203) به دانش آموزان روستای اوچ‌تپه شهرستان سیل زده آق‌قلا در استان گلستان، روز پنجشنبه 25مهرماه 1398 با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی بنیاد قلم چی، این مدرسه با ظرفیت 180 دانش آموز و 745 مترمربع فضای آموزشی و 2هزار مترمربع محوطه سازی، در یک طبقه، شامل 6 کلاس درس، 3 اتاق اداری، 2 کارگاه آموزشی و یک سالن چندمنظوره (نمازخانه، اجتماعات و کتابخانه) است که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) تکمیل و کلاس های درس این مدرسه نیز هوشمندسازی شده است.

 

 

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در کشور طرح های عمرانی زیادی احداث و به بهره‌برداری می‌رسد اما هیچکدام آنها قداست مدرسه را ندارند و بعد از اماکن مقدس و مساجد این مدارس هستند که نور علم، دانش و آگاهی را به جامعه منتقل می کنند.

 

 

به گفته یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان، مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه نخستین مدرسه در سطح این استان است که در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی، برق مورد نياز آن توسط پنل های خورشیدی تامین و به عبارتی می توان گفت که دوستدار محیط زیست محسوب می شود.

محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش آق قلا ضمن ابراز خرسندی با اشاره به اینکه 70درصد جمعیت آق قلا روستایی هستند و این منطقه از رشد جمعیت دانش آموزی بالایی برخوردار است بیان کرد: با توجه به اینکه این روستاها با کمبود زیرساخت های مناسب خصوصا در حوزه آموزش مواجه است بنابراین ساخت مدرسه ای مانند مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه از اهمیت بسزایی در راستای تعالی و توسعه آموزش در این مناطق روستایی برخوردار است.

 

 

مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی اکنون پذیرای حدود 300 دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در دو نوبت است که پیش از این در مدرسه ای تخریبی مشغول به تحصیل بودند.

لازم به ذکر است مراسم افتتاح مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه، با حضور وزیر و مسئولان آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و استان گلستان، فرماندار آق‌قلا، خیرین مدرسه ساز کشور، معلمان و دانش آموزان این مدرسه، مسئولان و نمایندگان بنیاد قلم چی برگزار و به هر یک از دانش آموزان، کیف به همراه پکیج لوازم التحریر و توپ ورزشی از سوی بنیاد قلم چی اهدا شد.

با احتساب این پروژه، تاکنون افتتاح و بهره برداری 190امین مدرسه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.

 

شماره خبر: 43438
تاریخ: پنجشنبه 25 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط