• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل

ICTPRESS - امروز دوشنبه 29 مهر 98، نشست خبری سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، نشست خبری سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل در کشور، با حضور مدیرعامل ایرانسل و اصحاب رسانه ساعتی قبل آغاز شد.

 

 

 

 

🔸هم اکنون سخنرانی دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری «سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل»

 

 

 

 

در ادامه توئیت های خبرنگار آی سی تی پرس از محل برگزاری این نشست خبری را مشاهده می کنید:

 

🔸سهم ایرانسل از بازار مشترکان تلفن همراه با ۵۰ میلیون مشترک، ۴۳درصد اعلام شد
🔸مدیرعامل ایرانسل همچنین خاطرنشان کرد: ایرانسل، موبایل را از کالای لوکس به کالای مصرفی برای همه مردم تبدیل کرد

🔸عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل: از یک هفته قبل شبکه روستایی کشور با عنوان شبکه کوه نور به شبکه ایرانسل افزوده شد

🔸عباسی آرند: در حال حاضر روزانه ۶۲۰۰ ترابایت اینترنت توسط مشترکان ایرانسل مصرف می شود
🔸به گفته عباسی آرند، طی ۱۳سال، دولت به طور مستقیم ۳۲۰هزار میلیارد ریال از ایرانسل درآمد داشته است
🔸این در حالی است که مجموع درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از ایرانسل ۴۲۰هزار میلیارد ریال بوده است

 

 

 

 

🔸تاکنون بیش از ۲۳۰۰ شغل مستقیم توسط ایرانسل در تهران و شهرستان ها ایجاد شده است
🔸به گفته عباسی، به واسطه سرمایه گذاری روی اسنپ تیم نیز ۳هزار شغل مستقیم و ۱.۵ میلیون شغل غیرمستقیم ایجاد شده است

 

 

 

 

 

🔸مدیرعامل ایرانسل درخصوص سرمایه گذاری برای استارتاپ ها: ایرانسل در صندوق نوآفرین نیز سهام دار شده و در حال راه اندازی صندوق سرمایه گذاری جدید با چند سهام دار دیگر برای حمایت از استارتاپ ها است

 

 

 

 


🔸هم اکنون جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران با دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری «سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل»

 

 

 

🔸♨️مدیرعامل ایرانسل در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل، در پاسخ به سوالاتی مبنی بر پایان وس گفت: در ابتدا وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات ابلاغیه ای فرستاد و از ما خواست اطلاعات مالی این شرکت ها مشخص و به همه مشترکان اطلاع رسانی شود؛ در ادامه از سوی دادستانی ابلاغیه ای در رابطه با پایان وس دریافت کردیم
🔸در این خصوص ما تابع حاکمیت هستیم و در نهایت در راستای سیاست های تعیینی وزارت ارتباطات به مسیرمان ادامه خواهیم داد

 

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، روز 29 مهر 1398، مصادف با سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل است.
در اواخر دهه 1370 و ابتدای دهه 1380 هجری شمسی، رشد سریع تقاضا برای خدمات تلفن همراه و فقدان توان و پیش‌نیازهای لازم در زیرساخت‌های موجود برای پاسخگویی به آن حجم از تقاضا، باعث پدید آمدن صف‌های طولانی برای ثبت‌نام سیمکارت تلفن همراه شده بود. دریافت سیمکارت، مستلزم صرف هزینه‌ای گزاف و انتظار طولانی بود و به جز بخش اندکی از مردم، سایر افراد امکان دسترسی به ارتباطات و خدمات تلفن همراه را نداشتند.
همین امر موجب شد تا در مهرماه ۱۳۸۲، در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده ۱۲۴ این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات و مخابرات از طریق خصوصی‌سازی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی و نیز به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی‌گری، نظارت بر تعرفه‌ها و کیفیت خدمات و حمایت از مصرف‌کنندگان، مقدمات برگزاری مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شود.
پس از انجام تشریفات مزایده و بررسی پیشنهادهای شرکت کنندگان، وزارت ارتباطات و فناوری‌‌ اطلاعات، نهایتا در ۲۷ بهمن ۱۳۸۲ کنسرسیوم ایرانسل را به عنوان برنده مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه اعلام کرد.
با تصویب «قانون اجازه اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار» توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در تاریخ ۶ آذر ۱۳۸۴ پروانه شبکه خدمات ارتباطات سیار (GSM) را در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی سراسر ایران، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.
ایرانسل توانست در مدت زمان کوتاهی پس از دریافت مجوز مذکور، مراحل راه‌اندازی و توسعه شبکه را به انجام رسانده و در ۶ شهریور ۱۳۸۵ (۹ ماه پس از دریافت مجوز) بهره‌برداری آزمایشی از شبکه را آغاز کند. شبکه ایرانسل در ۲۹ مهر ۱۳۸۵ به صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز افتتاح شد.
ایرانسل با بهره‌گیری از متخصصان مجرب داخلی و خارجی، توانست شبکه خود را در مدت‌زمان کوتاه و با سرعت چشمگیری در سراسر کشور توسعه داده و ارائه خدمات با کیفیت در سطح استانداردهای جهانی را سر لوحه کار خود قرار دهد. ایرانسل در آن زمان، برای نخستین بار در ایران، نسل 2.75 تلفن همراه (EDGE) را با قابلیت استفاده از «اینترنت همراه» در اختیار مشترکان خود قرار داد.
در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات، ایرانسل با دریافت پروانه ارائه سرویس اینترنت ثابت (WiMAX) در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷، سرویس وایمکس را برای اولین بار در ایران ارائه کرد.
ایرانسل همچنین موفق شد در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۴، «پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت بدون محدودیت در فناوری» را نیز کسب کند که در پی آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس برطرف شد.
 
ارائه اینترنت پرسرعت نسل سوم (3G) و چهارم (4G/LTE) همراه
در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ایرانسل مجوز آزمایشی ارائه اینترنت در نسل سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه را کسب و در روز ۴ شهریور ۱۳۹۳ شبکه نسل سوم (3G) را به صورت رسمی راه‌اندازی کرد.
ایرانسل نخستین شبکه نسل چهارم تلفن همراه (4G/LTE) ایران را نیز با فاصله کوتاهی از توسعه این فناوری در دنیا، در تاریخ ۲۹ آبان ۹۳ در مشهد مقدس راه‌اندازی کرد و با شتابی بی‌سابقه در اقصی نقاط ایران گسترش داد.
ایرانسل همچنین در روز 29 شهریور 1396، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش شبکه کامل نسل پنج (5G) در ایران را با موفقیت انجام داد.
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در طول سال‌های فعالیت، با تلاش روزافزون برای ارتقای زیرساخت‌های خود، تاکنون موفق به کسب 43 درصد از بازار تلفن همراه ایران شده است. همچنین تاکنون تعداد 3785 شهر و دهستان تحت پوشش نسل سوم و 3108 شهر و دهستان تحت پوشش خدمات نسل چهارم اینترنت همراه ایرانسل قرار گرفته‌اند.

شماره خبر: 43461
تاریخ: دوشنبه 29 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط