• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پشتیبانی تلفنی از مشتری با هوش مصنوعی

13970905001054_Test_PhotoNICTPRESS - یک شرکت تجاری ابزار هوش مصنوعی جدیدی را ابداع کرده که با درک حالت ها و روحیه مشتریان تماس گیرنده با بخش پشتیبانی یا خدمات پس از فروش می تواند به ارائه پاسخ مناسب کمک کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از آسین ایج، Rezo.ai نام یک پلاتفورم هوش مصنوعی تسهیل کننده ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان در حوزه های مختلف است که به خصوص در زمان اوج تماس های مشتریان خدمات مختلف می تواند به مدیریت این تماس ها و پاسخگویی به آنها کمک کند.

 

 

از جمله مزایای Rezo.ai می توان به درک حال و هوا و شرایط روحی مشتری، امکان پیش بینی سطح علاقه مشتری به استفاده از خدمات و غیره اشاره کرد. همچنین از این طریق می توان پاسخ هایی شخصی سازی شده را به هر مشتری ارائه کرد.

پلاتفورم هوش مصنوعی مذکور در حوزه هایی همچون سفر و برگزاری تورهای تفریحی، تجارت، صنعت بیمه و غیره قابل استفاده است. همچنین از این طریق طبقه بندی اظهارات و خواست های مشتریان در قالب زمان دریافت خدمات،شکایت، پیشنهاد،انتقاد، بازپرداندن هزینه دریافتی، ارائه بازخورد و غیره راحت تر خواهد بود.

طراحی پلاتفورم Rezo.ai در هند دو سال به طول انجامیده و الگوریتم های آن با بررسی تماس ها و گفتگوها و مکالمه های مختلف انسانی طراحی شده اند. این فناوری برای استفاده در قالب برنامه های گپ اینترنتی مانند واتس اپ و نیز با استفاده از ایمیل، لایوچت و در شبکه های اجتماعی قابل استفاده است.

شماره خبر: 43480
تاریخ: چهارشنبه 1 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط