• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رکوردشکنی موتور فضاپیما پس از آزمایش سرعت

13980801000114_Test_PhotoNICTPRESS - آزمایش جدید موتور فضاپیمای طراحی شده توسط شرکت ری اکشن انجینز، منجر به ثبت رکورد سرعت بی سابقه‌ای شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، موتور SABRE که توسط شرکت Reaction Engines تولید شده، در تازه ترین آزمایش انجام شده رکورد سرعت 5 ماخ یا 5961 کیلومتر در ساعت را به ثبت رسانده است.

این آزمایش سرعت در مرکز فضایی کلرادو انجام شده است، این موتور هیبریدی مجهز به فناوری جدیدی برای خنک کردن اجزای داخلی بوده و با عبوردادن سریع تر جریان هوا در مقایسه با دیگر موتورهای جت می تواند با سرعت بی سابقه ای حرکت کند.

 

 

این موتور از طریق سوزاندن هیدروژن و اکسیژن مایع توان حرکت را به دست می آورد و انتظار می رود پس از بهینه سازی های لازم بتواند در نهایت با سرعت 25 ماخ یا 29808 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

سرعت مکش هوا به درون توربین های این موتور 25 برابر سریع تر از سرعت مکش هوا در زمان وقوع توفان های مرگبار نوع پنجم است که می تواند میلیون ها دلار خسارت به بار آورد، این موتور عمل مکش هوای اولیه را در عرض یک بیستم ثانیه انجام می دهد و می تواند دمای هوای هزار درجه سانتیگراد تا منفی 150 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

شماره خبر: 43481
تاریخ: چهارشنبه 1 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط