• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

قریب به 100درصد از سرمایه‌گذاری‌های «وآوا» در بازار سرمایه انجام می‌شود

ICTPRESS - یک روز پیش از عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین در بازار دوم فرابورس، شصت‌وششمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با هدف معرفی ظرفیت‌های این شرکت در فرابورس ایران برگزار شد که طی آن سهامدار عمده و مدیرعامل شرکت توضیحاتی در خصوص عرضه اولیه «وآوا» و وضعیت مالی آن ارائه کردند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، مالک رحمتی نماینده سهامدار عمده شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با آغاز این نشست، اعلام کرد که پیش از عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین، طی یک سال اخیر سه شرکت دیگر نیز از سوی سازمان اقتصادی کوثر در فرابورس عرضه شده‌اند و ابراز امیدواری کرد که با کمک فرابورس بتوانند تا پایان امسال سهام سه شرکت دیگر را در فرابورس و بورس عرضه کنند.

 

 

قائم‌مقام سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 70 درصد از پرتفوی سازمان اقتصادی کوثر بورسی شده است، افزود: این مجموعه همچنین در حال برنامه‌ریزی است تا تمامی شرکت‌های زیر مجموعه خود را وارد بازار سرمایه کند.

نماینده سهامدار عمده آوانوین با اشاره به حجم بالای نقدینگی موجود در کشور و لزوم هدایت آن به بازار سرمایه تصریح کرد: همه ما خوب می‌دانیم که در این برهه، میزان نقدینگی در کشور بسیار بالا است. بسیاری عقیده دارند این حجم از نقدینگی تهدید محسوب می‌شود. البته این طرز تفکر بیراه نیست اما می‌توان از آن برای تحرک چرخه تولید و اقتصاد بهره برد و این راه با سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه میسر می‌شود. چرا که اگر سیل نقدینگی به بازارهای طلا، ارز، مسکن، خودرو و... راه پیدا کند جز ویرانی برجای نخواهد گذاشت اما تنها جایی که نقدینگی ویرانی به بار نمی‌آورد، بازار بورس است.

رحمتی با اعلام اینکه 25 درصد از سهام آوانوین برای نخستین بار فردا عرضه خواهد شد، گفت: ما تصمیم گرفتیم150 میلیون سهم معادل 25 درصد از سهام شرکت آوانوین را در بازار فرابورس عرضه کنیم، تا اطلاع ثانوی این مقدار افزایش نمی‌یابد. این عرضه آغاز حرکت مداوم ما به سمت بازار سرمایه خواهد بود.

عضو هیات‌مدیره سازمان اقتصادی کوثر در ادامه سخنانش گفت: با توجه به استقبال مردم از بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنیم این عرضه اولیه بتواند موفقیت‌آمیز باشد.

به گفته رحمتی براساس گزارش‌ها، امسال تعداد کد‌های معاملاتی به 13 میلیون رسیده است، در حالی که سال گذشته این میزان 10 میلیون بوده است. اما باید مردم بدانند بازار سرمایه، بازی آنی و لحظه‌ای نیست و ماهیتی پایدار دارد و القای این نگرش بر عهده رسانه و خبرنگاران است.

در ادامه نشست، علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین نیز ضمن یادآوری عرضه 150 میلیون سهم این شرکت در بازار دوم فرابورس، درباره آوانوین و تاریخچه فعالیت آن گفت: این شرکت در سال 1383 تاسیس شد و در آذرماه سال 97 نامش به شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین تغییر پیدا کرد. نزدیک به یک ماه بعد نیز در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته و به عنوان نهاد مالی ثبت شد.

قدرتی با اشاره به احتمال افزایش سرمایه این شرکت اعلام کرد: اکنون سرمایه شرکت آوانوین 60 میلیارد تومان است اما تا پایان امسال قرار است با افزایش سرمایه‌ای 40 میلیارد تومانی، کل سرمایه را به 100 میلیارد تومان افزایش دهند.

به گفته قدرتی طی یکسال اخیر سازمان اقتصادی کوثر اخیرا سهام سه شرکت نیروگاه زاگرس، کشت و صنعت شریف‌آباد و تولید گوشت مرغ ماهان را عرضه کرده است و شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین چهارمین شرکتی خواهد بود که این سازمان بخشی از سهامش را عرضه می‌کند.

او در توضیح اطلاعات مالی این شرکت نیز گفت: جمع کل دارایی‌های این شرکت تا پایان شهریور ۹۷ رقم ۸۲ میلیارد تومان بوده که ۷۵ میلیارد تومان آن، دارایی‌های جاری بوده است و نشان می‌دهد نسبت دارایی‌های جاری به کل دارایی‌ها بسیار زیاد است و این نقطه قوت شرکت آوانوین به شمار می‌آید.

قدرتی در توضیح بیشتر اطلاعات شرکت در شهریور سال جاری، گفت: سعی کردیم انتخاب صنایع‌مان همراه با مدیریت ریسک باشد. عمده صنایع ما مربوط به فلزات اساسی می‌شود. بعد از آن شرکت‌های پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی، بانکی، کانه‌های فلزی، مخابرات، چند رشته‌ای صنعتی است که مورد آخر شامل شرکت‌های غدیر و صندوق بازنشستگی می‌شود.

مدیرعامل آوانوین در پایان سخنان خود گفت: سود این شرکت در سال مالی متهی به 31 شهریور ۹۷ رقم ۱۴ میلیارد تومان بوده است.

جواد وکیلی معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان اقتصادی کوثر نیز با اشاره به کارنامه این سازمان در عرضه‌ سهام‌های شرکت‌های پیش از نوین‌آوا گفت: در 6 ماه گذشته ما سهام  شرکت‌های زاگرس، شریف‌آباد و ماهان را عرضه کردیم که بازدهی خوبی داشتند. سازمان کوثر کاملا بر روی سهم‌هایی که عرضه می‌کند تسلط دارد و طی تمام مراحل عرضه و بازدهی از آنها حمایت می‌کند.

 

چند و چون عرضه اولیه «وآوا»

شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین دوازدهم مردادماه امسال در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌های مالی پذیرش شده و پس از کسب تمامی شرایط لازم برای پذیرش، سی‌ام شهریورماه به عنوان یکصدوبیستمین شرکت در بازار دوم در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شده است.

فردا از 600 میلیون سهم این شرکت تعداد 150 میلیون سهم معادل 25 درصد در بازار دوم عرضه اولیه می‌شود. در این عرضه دامنه قیمت برای ثبت سفارش از مبلغ 2100 ریال تا مبلغ 2160 ریال و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 250 سهم تعیین شده است.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران است و متعهدین خرید و سقف تعهد آنها نیز صندوق سرمایه‌گذاری نگین رفاه و صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه هر کدام به میزان 20 درصد سهام قابل عرضه و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون به میزان 10 درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه هستند.

شماره خبر: 43488
تاریخ: سه شنبه 30 مهر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط