• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات برگزار شد

ShowImageICTPRESS - مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات در لایه های مختلف این شبکه، همزمان با هفته پدافند غیرعامل در شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از وزارت ارتباطات، مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات و پایداری لایه های مختلف این شبکه در جلسه ای در محل شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.

در این جلسه صادق بیک پور رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل و نقش آن در حوزه های مخابراتی کشور گفت: اولویت اصلی پدافند غیر عامل در حوزه ارتباطات زیرساخت، توسعه زیرساخت ها با رویکرد ملی است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی پدافند غیر عامل، حفاظت از زیرساخت ها و دارایی های کشور است تا هرگونه آسیب پذیری در برابر تهدیدات را شناسایی کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام شود. براین اساس با توجه به وجود حملات احتمالی در بستر شبکه، این ضرورت احساس می شود که تست های پایداری شبکه برگزار شود.

بیک پور تصریح کرد: علاوه بر اهمیت وجود دانش در زیرساخت شبکه، برخورداری از نیروی انسانی خلاق، متعهد و متخصص نیز از مواردی است که می تواند به ارتقای کیفیت پایداری شبکه کمک کند.

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزاری مانور تست پایداری شبکه ملی اطلاعات در زیرساخت را همزمان با هفته پدافند غیرعامل از اقداماتی عنوان کرد که درصد آمادگی و قابل پیش بینی شدن حملات احتمالی را افزایش می دهد.

شماره خبر: 43600
تاریخ: سه شنبه 14 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط