• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کاربران بازی های ویدئویی در آمریکا به اندازه 5میلیون خودرو دی اکسید کربن تولید کردند

13980713000260_Test_PhotoNICTPRESS - نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد، علاقمندان به اجرای بازی های مختلف ویدئویی در آمریکا سالانه به اندازه 5 میلیون خودرو دی اکسیدکربن تولید می کنند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از دیجیتال ترندز، انرژی که توسط علاقمندان به بازی های ویدئویی در آمریکا مصرف می شود معادل با میزان تولید گاز دی اکسید کربن توسط 5 میلیون خودرو در سال است.

تحقیقی که در این زمینه در آمریکا انجام شده نشان می دهد علاقمندان به بازی های ویدئویی در امریکا هر سال رقم باورنکردنی 34 تراوات ساعت انرژی را مصرف می کنند که برابر با مصرف 5 میلیارد دلار بودجه است.

 

 

در میان عوامل مختلفی که باعث گرمایش کره زمین از طریق انتشار گاز دی اکسیدکربن می شوند، سیستم های تهویه مطبوع گرم کننده و سردکننده، سیستم های روشنایی، یخچال ها و فریزرها و خشک کننده های لباس و در نهایت تلویزیون ها و تجهیزات مرتبط با آنها بیش تر از بازی های رایانه ای نقش مخربی دارند.

بخش عمده گاز دی اکسیدکربنی که به خاطر اجرای بازی های ویدئویی تولید می شود ناشی از استفاده از کنسول های بازی است. بعد از کنسول های بازی که سهم 66 درصدی دارند، رایانه های رومیزی با سهم 31 درصدی در رتبه دوم بوده و لپ تاپ ها با سهم تنها 3 درصدی در رتبه سوم قرار دارند.

این بررسی نشان می دهد در صورتی که وضعیت فعلی استفاده از بازی های ویدئویی ادامه یابد، روند تولید گاز دی اکسیدکربن از این طریق باز هم بیشتر می شود. این امر با گسترش استفاده از این بازی ها، از راه رسیدن نمایشگرهای قدرتمند فوق دقیق و غیره کاملا محتمل است. این مسأله به معنای  مصرف 2560 کیلووات ساعت انرژی در هر سال از این طریق خواهد بود.

شماره خبر: 43651
تاریخ: چهارشنبه 22 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط