• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

چمدانی که به صندلی چرخدار تبدیل می‌شود

61488647ICTPRESS - یک مهندس بریتانیایی یک ویلچر-چمدان کاربردی طراحی کرده است که هر دو استفاده را به راحتی در دسترس قرار می‌دهد و حتی در صورت استفاده به عنوان صندلی چرخ‌دار همچنان کاربرد خود به عنوان چمدان را از دست نمی‌دهد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، سفر هوایی برای معلولان می‌تواند دشوار باشد، چرا که آنها یا مجبور هستند یک صندلی چرخ‌دار در فرودگاه برای به هواپیما رسیدن تهیه کنند یا اطمینان حاصل کنند که صندلی چرخ‌دارشان در قسمت بار قرار بگیرد.

اکنون "ریچارد ویلیامز" مهندس بریتانیایی یک صندلی چرخ‌دار تاشو طراحی کرده است که می‌تواند به یک چمدان تغییر شکل دهد و به راحتی قابل حمل است.

این دستگاه با نام "Traveller Chair" به معنی صندلی مسافرتی نام‌گذاری شده است و دارای قابی آلومینیومی و وزن حدود شش کیلوگرم است.

هنگامی که این صندلی چرخدار جمع شده و در واقع تبدیل به یک چمدان شده است، ظرفیت حدود ۱۷ لیتری دارد و می‌توان آن را به شکل یک کیف دستی حمل کرد یا آن را با یک بند روی شانه حمل کرد.

همچنین در این حالت دارای یک جیب بیرونی است که دسترسی آسان به اسناد و مدارک را ممکن می‌کند.

 

 

به گفته ویلیامز، ابعاد این صندلی چرخ‌دار تاشو در حالت جمع شده به اندازه‌ای است که می‌توان آن را در قسمت نگهداری اشیا در بالای سر صندلی مسافران در هواپیما نیز قرار داد.

وی افزود که این چمدان را می‌توان در عرض ۳۰ ثانیه دوباره به صندلی چرخ‌دار تبدیل کرد، در حالی که هنوز وسایل را در خود جای داده است و آسیبی به وسایلی که داخل آن جا داده شده است، نمی‌رسد.

این صندلی چرخ‌دار می‌تواند افراد را با وزن حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم حمل کند. همچنین یک ترمز در چرخ‌های عقب مانع از چرخیدن تصادفی آن در هنگام ایستادن می‌شود.

قیمت خرده فروشی برنامه ریزی شده برای این محصول در صورت تولید انبوه ۶۲۶ دلار (۴۸۵ پوند) است.

شماره خبر: 43688
تاریخ: دوشنبه 27 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط