• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک: مرکز نوآوری آیفینک از استارتاپ‌های فینتک حمایت می‌کند

ICTPRESS - مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به حمایت این شرکت از حضور بیش از 60 استارتاپ حوزه مالی و بانکی در نمایشگاه تراکنش ایران گفت: مرکز نوآوری آیفینک که توسط شرکت خدمات انفورماتیک ایجاد شده است از استارتاپ‌های حوزه مالی و بانکی حمایت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سید ابوطالب نجفی در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران که از امروز در مجتمع نمایشگاهی گفتگوی تهران آغاز به کار کرد، با اشاره به حمایت این شرکت از استارتاپ‌های حوزه مالی و بانکی اظهار داشت: نوآوری در همه صنایع، دستاوردهای خوبی برای مشتریان صنعت داشته و از آنجایی که صنعت بانکداری از این موضوع جدا نیست، نفوذ نوآوری به صنعت بانکداری نیز در دنیا رو به افزایش است.

 

 

وی با بیان اینکه هم اکنون شرکت های بزرگ نوآور در دنیا مانند فیس بوک، گوگل و ebay وارد حوزه بانک و پرداخت شده‌اند، گفت: بانک‌ها باید توجه داشته باشند که با حضور بازیگران نوآور و فناور در این صنعت، اگر روند فعالیت خود را تغییر ندهند سهم بازار را از دست خواهند داد.

نجفی تاکید کرد: در ایران نیز استارتاپ‌های بزرگی مانند دیجی‌کالا و اسنپ وارد حوزه پرداخت شده‌اند و این مساله نشان می‌دهد که بانک ها باید به سمت و سوی بانکداری باز حرکت کنند و با فینتک‌ها و نوآوران همکاری کنند و سرویس‌های سنتی را کنار گذاشته و سرویس‌های جدید ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با بیان اینکه این اتفاق باعث ادغام سرویس‌های سنتی در سرویس‌های جدید می‌شود، ادامه داد: بانک‌ها باید سرویس‌ها پایه بانکی را ایجاد کرده و فینتک‌ها را به این فضا متصل کنند.

وی ریسک بزرگ باز شدن بانک‌ها را مساله امنیت عنوان کرد و افزود: در این راستا اتحادیه اروپا استانداردهایی تحت عناوینی چون احراز هویت قوی تدوین کرده و در ایران نیز بانک مرکزی، فینتک‌ها و کسب و کارهای نوین مالی را مجاب کرده است که در چارچوب و مقررات بانک مرکزی با بانک‌ها مشارکت کنند.

نجفی اضافه کرد: شرکت خدمات انفورماتیک برای پیشگامی در نوآوری صنعت بانکی، از نوآوری های حوزه مالی و بانکی و استارتاپ‌های فعال در این بخش حمایت می‌کند. در واقع این شرکت فضایی را به وجود آورده است که استارتاپ‌های حوزه مالی و بانکی و فینتک‌ها بتوانند برای تبدیل ایده خود به طرح، مشورت و مشارکت اخذ کنند.

وی هدف از حمایت از فینتک‌ها و استارتاپ‌های مالی را حل مشکلات پیش روی این کسب و کارها در شروع به کار عنوان کرد و گفت: کسب و کارهای نوپا برای رسیدن به اهداف خود نیازمند کمک مالی و معنوی هستند و در این راستا ما در مرکز نوآوری آیفینک واقع درکارخانه نوآوری آزادی از این کسب و کارها و ایده‌های آنها برای رشد و تحقق اهدافشان حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با بیان اینکه در نمایشگاه تراکنش امسال نیز این شرکت در قالب حامی رویداد استارتاپی از بیش از 60 استارتاپ حوزه مالی و بانکی برای حضور در این نمایشگاه حمایت کرده است، اضافه کرد: این رویداد می‌تواند مکان مناسبی برای ارائه طرح ها و ایده های استارتاپ‌های حوزه مالی باشد که در نهایت می‌تواند منتج به جذب سرمایه گذار برای طرح‌ها شود.

نجفی با اشاره به اینکه اگر در میان استارتاپ‌های حاضر در این نمایشگاه طرحی برای توسعه اهداف بانکداری دیجیتال شرکت خدمات انفورماتیک وجود داشته باشد حتما روی آن سرمایه گذاری می‌کنیم، گفت: هدفمان این است که منابع را در اختیار ایده‌ها و محصولات در زمینه بانکداری دیجیتال قرار دهیم. ضمن آنکه برای ایجاد بازار، فینتک‌ها می توانند از منابع مالی و فضای ایجاد شده توسط شرکت خدمات انفورماتیک بهره‌مند شوند.

وی درباره فناوری بلاکچین برای خدمات بانکداری دیجیتال  نیز گفت: بانک مرکزی با فناوری بلاکچین مشکلی ندارد و ما معتقدیم این فناوری می‌تواند به حذف واسطه‌ها بیانجامد. اما آنچه که هم اکنون مورد چالش است بکارگیری ارزرمزها درحوزه پرداخت می‌تواند باشد که دراین راستا بانک مرکزی با همکاری سایر نهادهای نظارتی مقرراتی را درجهت کنترل و نظارت تدوین کرده است.

نجفی با تاکید بر اینکه همه باید برای استفاده از سرویس ارزرمز در قالب چارچوب و مقررات حرکت کنند، اظهار داشت: بانک مرکزی به عنوان متولی سیاست‌های پولی کشور، باید نقش کنترل کننده در استفاده از این سرویس داشته باشد.

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص وضعیت دسترسی به خدمات بانکی در نبود اینترنت طی روزهای اخیر در کشور، تاکید کرد: طی چند روز گذشته، مشکلی در تراکنش‌های بانکی به واسطه قطعی اینترنت مشاهده نشد. برای مثال روز گذشته 27 آبان ماه، 124 میلیون تراکنش در شبکه شتاب و 166 میلیون خرید در شبکه شاپرک به ثبت رسید که پایداری بیش از 99.9 درصد داشته است.

وی گفت: در خصوص اتصال سرویس‌های حیاتی بانکی کشور در صورت نبود و قطعی اینترنت، پیش از این چندین مانور بزرگ صورت گرفت که نشان داد شبکه دارای پایداری کامل در برابر اتفاقات احتمالی است. ضمن آنکه روش‌های پشتیبانی نیز مدنظر قرار دادیم.

نجفی درباره خسارت‌های ایجاد شده در شعب بانکی کشور و تخریب شبکه کابلی شعب در روزهای اخیر گفت: ما چندین هزار ارتباط پشتیبان را تدارک دیده‌ایم و در کنار آن ارتباطات شبکه بانکی از طریق لینک‌های ماهواره‌ای  نیز برقرار است. در پی مشکلات به وجود آمده ممکن است تعدادی دستگاه ATM بانکی صدمه دیده باشدکه به دلیل وجود حدود 55 هزار ATM در کشور، این تعداد عدد بالایی نیست. ضمن آنکه 90 درصد سرویس های مردم از طریق خدمات الکترونیک انجام می‌شود و خسارت ایجاد شده به شعب برخی بانک‌ها تاثیری در سرویس‌های بانکی نداشته است.

نمایشگاه تراکنش ایران از امروز تا 30 آبان ماه جاری در مجتمع نمایشگاهی گفتگوی تهران دایر است و شرکت خدمات انفورماتیک ایران با حمایت از بیش از 60 استارتاپ حوزه مالی و بانکی و نیز استارتاپ‌های شهر هوشمند با هدف شناسایی و حمایت ایده‌های نوآورانه و فناورانه در نظام بانکی کشور، در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

شماره خبر: 43704
تاریخ: سه شنبه 28 آبان 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط