• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مراکز نوآوری در حوزه حمل‌ونقل هوشمند ایجاد می شود

ICTPRESS - تفاهم‌نامه همکاری برای ایجاد زیرساخت خودروهای پیشرفته با راه اندازی یک مرکز نوآوری و شناسایی و توسعه پهنه‌های نوآوری، میان سورنا ستاری و پیروز حناچی امضا شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناور رئیس‌جمهور و پیروز حناچی شهردار تهران برای کمک به حل معضل آلودگی هوا با ورود فناوری‌های پیشرفته‌ و توسعه این فناوری‌ها به دست استارت‌آپ‌ها، توافق کردند.

 

 

بر این اساس دو تفاهم‌نامه همکاری برای «ایجاد زیرساخت خودروهای پیشرفته با راه اندازی یک مرکز نوآوری» و همچنین «شناسایی و توسعه پهنه‌های نوآوری» در شهر تهران امضا شد.

در این مراسم سورنا ستاری گفت: پایتخت از ظرفیت بالقوه خوبی برای تبدیل شدن به شهر هوشمند برخوردار است و باید زیست‌بومی فراهم شود تا این استعداد به کسب وکار نوآورانه بدل شود. کسب‌وکارهایی که قدرت‌گرفته از خلاقیت جوان‌ها است و می‌توانند از معضلات شهری، ثروت و اشتغال خلق کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس گزارش شاخص‌های جهانی نوآوری (Gii) تهران هم‌اکنون در میان ۵۰ شهر برتر فناور جهان جای دارد و به مدد زیست‌بوم نوآوری که در این شهر رونق گرفته است، جایگاه خود را بهبود می‌بخشد.

وی افزود: معتقدم تهران از ظرفیت و صلاحیت بالایی برای تبدیل شدن به یک شهر هوشمند و نوآور برخوردار است که به مدد نوآوری جوانان خلاق و نوآور فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها عینی و عملی می‌شود.

به گفته ستاری، بخش خصوصی با سرمایه گذاری روی این پهنه‌ها، ضمن کمک به حل مشکلات شهر و ایجاد اشتغال، به درآمدزایی می‌رسد. کارخانه نوآوری آزادی ، یکی از نمونه های مثال زدنی از این پهنه‌ها است که موفق شد ضمن ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۵۰۰ جوان خلاق، راه را برای حل مشکلات شهری و خلق نوآوری از دل اماکن فرسوده، فراهم کند.

شماره خبر: 43829
تاریخ: شنبه 9 آذر 1398  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط